Uncategorized

Ходіння по лезу: Лідер китаю Сі Цзіньпін хоче говорити із Зеленським…

Переговори між лідерами України та Китаю, заплановані на найближчі дні, стануть першими такого рівня контактами від початку повномасштабного вторгнення РФ. Про це повідомляє Wall Street Journal, зазначаючи, що зустріч відображає бажання Пекіна відігравати більш активну роль посередника для закінчення війни в Україні. Це стане значним кроком у миротворчих зусиллях Китаю, які поки в Європі зустрічають зі скептицизмом.

Росія стає все більшим тягарем хоч і разом із тим “молодшим” партнером Китаю, що змушує Сі Цзіньпіна балансувати між двома країнами та зростаючою недовірою й напруженістю з США та їхніми союзниками. Водночас війна в Україні змушує китайського лідера звернути на себе увагу міжнародної спільноти та продемонструвати свою готовність виступати в ролі миротворця.

Історія показує, що Китай може відігравати важливу роль у вирішенні конфліктів, особливо в Азії. У 2000-х роках китайці розпочали шестисторонні переговори з Північною Кореєю про згортання її ядерної програми. Ці переговори не були успішними, але Китай продовжує займати активну позицію у справі миротворення в Азії. Тепер Китай має можливість проявити своє зацікавлення у миротворчості в Україні та продемонструвати свою готовність виступати в ролі світового лідера.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.