Минуле

Знайдено дооколумбовий текст латиною, який підтверджує ранні знання про Америку

Загальноприйнятою історією вже давно є те, що ніхто в Південній чи Західній Європі нічого не знав про Америку до відкриттів, пов’язаних з плаванням Колумба. 

Але новий переклад рідкісного середньовічного латинського тексту, складеного італійським ченцем, показує, що це сприйняття було неточним. Візантія страждає від варварського гніву під час різанини в Мілані 539 року нашої ери.

У цій стародавній книзі 14 століття згадується далека земля, відома як «Маркалада», яку раніше відкрили скандинавські дослідники. З огляду на загальний контекст уривка, очевидно, що письменник має на увазі або Лабрадор, або Ньюфаундленд на північно -східному узбережжі Канади. Це означає, що в Італії були люди, яким було достеменно відомо про північноамериканський континент, за більш ніж 150 років до того, як Колумб відплив щоб нібито його відкрити.

Це дивовижне відкриття було зроблено професором Міланського університету Паоло К’єза, який спеціалізується на вивченні середньовічної латинської літератури, та кількома аспірантами, які допомогли йому вивчити та перекласти давньоіталійський рукопис, відомий як ” Cronica Universalis “. Книга була написана десь між 1339 і 1345 роками домініканським ченцем на ім’я Гальвано Ф’ямма, і вона містила уривок латинською мовою, який розкривав знання про землі, до яких можна дістатися, перепливши на захід через Атлантику. Сюди входила величезна і велика суша, відома як Маркалада, яка, як кажуть, була відкрита, але ніколи глибоко не досліджувалась.

Фотографія сторінки з рукопису тексту латинською мовою італійського ченця XIV століття Гальвано Ф’ямми.

Дивовижний латинський текст Fiamma підтримується ісландськими джерелами

У статті в історичному журналі Terrae Incognitae професор Chiesa називає нещодавно перекладене розкриття Fiamma “приголомшливим”. Як додатковий доказ того, що чернець справді говорив про Північну Америку, професор К’єза звертає увагу на заяви та історії, отримані з давніх ісландських джерел, де згадується земля під назвою Маркленд, яка раніше була ідентифікована вченими як посилання на північно-східне узбережжя сучасної Канади.

Рідкісний екземпляр книги Fiamma наразі належить приватному колекціонеру з Нью -Йорка, який дав професорові К’єзі дозвіл фотографувати книгу та її вміст. Під час завершення перекладу латиницею від обкладинки до обкладинки один із аспірантів К’єзи знайшов абзац, що містить критичне посилання.

Уривок Fiamma встановлює своє одкровення, вперше відзначаючи успіхи європейських моряків, які досягли Гренландії та Ісландії століттями раніше. Потім він написав наступне:

«Далі на захід є ще одна земля, названа Маркалада, де живуть гіганти; на цій землі є будівлі з такими величезними кам’яними плитами, що їх ніхто не міг побудувати, крім величезних гігантів. Також є зелені дерева, тварини та велика кількість птахів».

Монах пояснив, що він дізнався про Маркалада від «моряків, які часто бувають у морях Данії та Норвегії». Це дозволяє легко зарахувати відкриття західних земель скандинавам або вікінгам, історії про пригоди та завоювання, яких могли бути передані скандинавським морякам 14 століття. Вони, у свою чергу, могли б передати казки італійським морякам, яких зустріли в порту Генуї.

За словами професора К’єза, згадка про велетнів грає на загальному мотиві в скандинавській міфології та фольклорі. Оскільки внутрішні землі Північної Америки (та їх можливі мешканці) залишалися невідомими, людям, які висадилися у 10 столітті, було б легко уявити, що там могли жити монстри, екзотичні істоти чи надзвичайні люди.

У Cronica Universalis Гальвано Ф’ямма підтвердив, що стародавні моряки взагалі мало знали про справжні риси західних земель. Тому вони могли лише здогадуватися про те, що вони могли б виявити, якби подорожували далі углиб країни.

Ця канадська марка присвячена вікінгам, які пливли на захід задовго до Колумба.

Вікінги в Північній Америці

Зараз безсумнівно встановлено, що скандинавські моряки досягли східного Атлантичного океану та земель, які там можна було знайти, наприкінці 10 століття. Вони утворили поселення в Гренландії, які були окуповані протягом 500 років, які існували навіть після того, як минув вік вікінгів.

Їх вхід на північноамериканський континент міг відбутися на місці на північного узбережжя Ньюфаундленду, відомому як L’Anse aux Meadows. Залишки цього невеликого поселення вікінгів були знайдені в 1960 році, і на сьогоднішній день L’Anse aux Meadows являє собою самотнє скандинавське місце, знайдене на північноамериканському континенті.

Докази показують, що вікінги не залишалися на цьому місці довго, відмовившись від нього задовго до того, як у них була можливість розширитися всередину. Скандинавські кораблі, можливо, деякий час продовжували приземлятися на Ньюфаундленді або в іншому місці, але в такому разі вони, ймовірно, залишилися там досить довго, щоб зібрати деревину чи інші цінні запаси провіанту.

Оскільки їх зв’язок із північноамериканським континентом був настільки слабким, історики ніколи не були впевнені, чи були там відомі висадки вікінгів за межами Скандинавії. Вважалося, що знання про цей епізод у скандинавській історії могли бути обмежені відносно невеликою кількістю людей у ​​обмеженому географічному регіоні.

Але тепер очевидно, що люди за межами Норвегії та Данії знали про висадку вікінгів у Ньюфаундленді. Історії про ті часи не обов’язково включали точні та обширні подробиці. Але основна пам’ять про досягнення і відкриття вікінгів була передана принаймні ще в 14 столітті, і в ті частини Європи, які були далекі від Скандинавії.

Карта, зроблена в 1570 році ісландським вчителем, на якій зображені Гренландія та Маркленд на узбережжі Канади. 

Чи знали Колумб та інші про Маркалада?

Відкриття показового уривка у Cronica Universalis викликає захоплююче питання: наскільки широко поширеними були знання про північноамериканський континент та інші західні землі в середньовічній Європі? Швидше за все, Гальвано Фіамма здобув свої знання під час навчання в Генуї, але, безумовно, він не був єдиним, хто зазнав такіх історії.

Мабуть, більшість, тих, хто чув про гігантські суші у холодній Арктиці, просто вважали, що це міфи чи казки, і не варто їх сприймати серйозно. Можливо, лише деякі норвезькі та датські моряки вирішили поділитися цими легендами, тобто вони не стали б загальновідомими.

Можливо також, що знання про існування Північної Америки на той час були відносно поширеними, і в майбутньому вчені виявлять більше доказів у старих текстах, які підтверджують це. Звичайно, якщо розповіді про Маркаладу розповсюджувались у 14 столітті та пізніше, можливо, вони поширювалися досить довго, щоб Колумб (нібито корінний житель Генуї) їх почув. Можливо, такі казки були незазнаним натхненням для дослідника 15 століття, якого тривалий час неправильно зараховували як першого, хто здійснив подорож Америки.

Той факт, що за цей час не було відновлено жодних карт, які б включали північноамериканський континент, свідчить про те, що про його існування знали лише обмежені кола або вважали лише чутками чи казкою.

Незважаючи на це, абзац, записаний Гальвано Фіаммою у Cronica Universalis, чітко ілюструє, що перші європейські відкривачі Америки передали історії про те, що вони бачили, а знання про їх досягнення насправді дійшли до деяких далеких портів.

Автор Натан Фальде

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.