Минуле

У Чехії виявлено колодязь кам’яного віку – найстаріша дерев’яна споруда у світі

У давнину більшість архітектурних споруд та будівель були дерев’яними. Це означало, що багато структур банально згнили і були втрачені в історії. 

Проте у Чехії археологи не повірили власним очам, коли ідентифікували колодязь з дерев’яною спорудою, що датується кам’яним віком.

Вважається, що це, не можливо, і є найстарішою штучною дерев’яною конструкцією, яку коли -небудь знаходили. Досліджненя суперечить теоріям щодо виробництва давнього тайського металу.

Предмет древньої деревини був знайдений у Східночешській області поблизу міста Остров, у Чехії. Його виявили на ранніх етапах будівництва нового шосе поблизу міста. Археологи з Археологічного центру в Оломоуці розкопали це місце.

Село Остров, поблизу якого було виявлено дерев’яну конструкцію в Чехії. 

Стародавній колодязь

Експертам вдалося витягнути дерев’яну конструкцію з ґрунту, схожу на коробку і виявлиось, що вона в чудовому стані. Дана коробка має розміри 80 × 80 міліметрів і висоту 25 дюймів. Ця дерев’яна конструкція вистилала б стіни колодязя.

Механізм конструкції “складається з рифлених кутових стовпів із вставленими дошками”. Цей предмет явно виготовляли люди, які володіли досконалими технічними знаннями. Дослідження поверхні показало, що вона зроблена за допомогою сучасних інструментів. “Це третя свердловина періоду раннього неоліту , виявлена ​​в Чехії за останні чотири роки”, – повідомляє Журнал археологічних наук. Однак дизайн цієї дерев’яної конструкції не схожий ні на що інше, що було знайдено в цій місцевості.

Дерев’яна конструкція кам’яного віку

За словами New Scientist, об’єкт був виготовлений з дубового бруса, і його відмінний стан означав, що його вік можна було “точно визначити за допомогою кілець дерев у дереві” . Дослідники, використовуючи методи дендрохронологічного датування, виміряли кільця в дерев’яних дошках. Це дозволило їм визначити вік дерев, з яких вони походять. Міжнародне радіо “Прага” процитувало Ярослава Пешку з Археологічного центру, який сказав, що “стовбури дерев були зрубані в 5255 і 5256 роках до нашої ери”.

Однак подальші випробування, проведені чесько-німецькою групою вчених, на дерев’яній конструкції показали, що вона була навіть давнішою, ніж вважалося спочатку. Журнал археологічної науки, повідомляє , що хронологія була значно розширено назад в 5481 рік до нашої ери.» Це означає, що дерев’яна конструкція є найстарішою із відомих у світі.

Огляд перших фермерів Європи

Більше того, випробування показали, що деяка деревина ліщини також використовувалася при будівництві споруди. Дуб і ліщина, які використовувалися, походять з місцевих лісів. Тепер дослідники вважають, що вони мають чітке уявлення про виготовлення виробу з того моменту, як його деревина була зрубана, до передових теслярських навичок, які були використані для її виготовлення.

Це дуже важливо, оскільки воно дає уявлення про ключовий період європейської історії, до часів перших фермерів на континенті. Криниця вказує на те, що вони володіли передовими технічними навичками та інструментами, і вони могли адаптувати своє середовище для задоволення своїх потреб. Цікаво, що є докази того, що деякі дошки могли бути перепрофільовані. The New Scientist повідомив, що це “свідчить про те , що перші фермери в Європі, можливо, також прагнули до переробки”. Більш того, здатність конструювати такий предмет вказує на певний рівень спеціалізації праці та навіть на складну соціальну організацію.

Підсумовуючи можна стверджувати, що це відкриття дає фахівцям нове уявлення про період неоліту та демонструє, що перші фермери були володіли ремеслом обробки деревини на дуже досконалому рівні. Результати дослідження будуть опубліковані в Журналі археологічних наук у найближчі місяці.

Автор Ед Вілан. Головне фото ілюстративне.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.