Наука

Загублена Атлантида і генетична пам’ять перелітних птахів.

Сьогодні мало хто знає, що яскравий сплеск інтересу до загубленої легендарної Атлантиди стався у 1858 році і був викликаний неймовірним технічним досягненням того часу – прокладанням першого телеграфного трансатлантичного кабелю. Про це пише Файна сторінка.

Саме тоді судна-кабелеукладачі виявили серед Атлантики різке зменшення глибини океану. Це було абсолютно нетипово і нагадувало, наче роботи ведуться неподалік від суші.

При цьому моряків вразила поведінка перелітних птахів, що косяками летіли з Європи до Південної Америки. Вони довгий час кружляли над цією мілководною ділянкою Атлантики, а потім продовжували свій нелегкий шлях.

Дослідники того часу припустили, нібито стародавній інстинкт марно підказував птахам, що десь тут давним-давно була земля, на якій їхні далекі предки мали можливість відпочити перед далекою дорогою або навіть залишалися тут на зимівлю та виводили пташенят.

На головному фото ілюстрація прокладки першого трансатлантичного кабелю.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.