Подорожі

Чудеса химерного озера Поян. “Бермудський трикутник” у Китаї

А ви знали, що у Китаї є свій “Бермудський трикутник”? Мова іде про озеро Поян – найбільше прісноводне озеро біля Піднебесної. З цим дивним озером пов’язано безліч як реально доведених, так і легендарних жахливих історій. Про це пише Файна сторінка.

Зникла яхта

«Я пам’ятаю, як одного разу, взимку 2001 року, ми були на озері, і все було добре, але погода різко змінилася, – розповідає місцевий житель на ім’я Чжан Сяодзін. – Хвилі раптово стали настільки запеклими, що ми розвернули човни і попливли назад. Але не всім удалося досягти берега. Ніс човна, що перевозив пісок, раптом нахилився, і незабаром увесь човен зник під водою. Буря тривала менше 20 хвилин і дуже швидко все повернулося до норми, ніби нічого не було».

Тільки на пам’яті місцевого жителя Чжана Сяодзіна в озері затонуло понад 200 човнів. Серед них не лише прості рибальські, а й великі міцні яхти. Нещодавно, на очах у всіх біля берега перекинулася яхта водотоннажністю 1000 тонн, хоча стояв сонячний день, і не було навіть натяку на шторм.

За останні тридцять років у водах озера потонуло понад півтори тисячі людей. БАгато тих, кому вдалося врятуватися під час аварії корабля – збожеволіли.

16 квітня 1945 року у цьому озері затонув японський військовий катер. Усі 20 людей екіпажу загинули. А коли японці відправили загін водолазів, щоб підняти катер, то весь загін теж зник під водою. Повернувся лише один чоловік. Кілька днів він був у незрозумілому шоці, на його обличчі була маска жаху. Через кілька днів цей єдиний водолаз, що вижив, збожеволів і нічого розказати так і не зміг.

3 серпня 1985 року одночасно 13 рибальських човнів затонули у водах озера неподалік храму Лаої (храм розташований на північному березі озера). Врятуватися нікому не вдалося. Незважаючи на численні спроби розшукати ці човни та останки рибалок, нічого досі не виявлено.

Ще один неймовірний випадок, пов’язаний із загадковими водами озера, стався 1977 року. У той рік на озері були побудовані три греблі – спеціально, щоб захистити береги та рибальські човни від штормів, що раптово налітають. Цього ж року одна дамба – величезна гребля завдовжки 600 метрів і завширшки понад 50 метрів за одну ніч безшумно зникла під водою.

Таємничий вітер

Вчені, які досліджували озеро, відзначають, що вітер над цією загадковою водоймою може дути одночасно в різних напрямках, і змінюватися абсолютно непередбачено. Навіть бризки з верхівок хвиль летять чомусь не по прямій, а розлітаються в різні боки у формі літери V. Чим викликана така свавільна поведінка вітру та бризок – пояснити поки що неможливо.

Однак, незважаючи на всі ці страхіття, місцеві рибалки регулярно виходять у води озера Поян і ловлять там рибу. Місцеві кажуть, що буря може початися будь-якої миті, але якщо уважно стежити за найменшими змінами – напрямом вітру, висотою та напрямком хвиль – як би далеко вони не виявлялися, то від бурі можна встигнути піти в захищені берегом місця. Але таких досвідчених рибалок дуже мало, тому мало хто ризикує випливти далеко від берега самостійно у води озера Поян.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.