Минуле

В Єрусалимі 11-річна дівчинка знайшла дуже рідкісну монету, якій два тисячоліття

11-річна Ліель Крутокоп відвідала зі своєю родиною Національний парк “Місто Давида” у Єрусалимі. Прізвище дівчинки виявилося пророчим: працюючи разом з археологами, вона знайшла срібну монету, якій 2000 років.

Монету викарбували 2000 років тому під час Великого повстання, першого єврейського повстання проти римлян, яке розпочалося 66 р. до н.е. Найімовірніше, вона була зроблена священиком у 68 році до н. е., що тільки що приєднався до повстання.

“Ми висипали відро із землею на ситечко, і поки ми фільтрували каміння, яке було всередині, я побачила щось кругле”, – розповіла дівчинка про момент, коли вона знайшла монету.

Монета вагою близько 14 грамів прикрашена стародавніми зображеннями та написами про єврейське повстання. На одному боці – зображення чаші та написи “ізраїльський шекель” та “другий рік”, що відносяться до другого року повстання (з 67 по 68 р. до н.е.). На іншому боці давньоєврейським шрифтом написано “Святий Єрусалим”, за яким слідує інше слово, що відноситься до штаб-квартири Первосвященика у Храмі.

“Це рідкісна знахідка, оскільки з багатьох тисяч монет, виявлених на сьогодні в ході археологічних розкопок, лише близько 30 монет є монетами зі срібла і належать до періоду Великого повстання”, – сказав Роберт Кул, голова відділу монет Управління давнини Ізраїлю.

Такі монети карбували єврейські повстанці, щоб показати прихильність до боротьби за незалежність свого народу. Єврейсько-римська війна розпочалася після того, як Антипатр Ідумейський розпочав своє жорстоке правління в Єрусалимі, через рік після того, як римляни взяли під повний контроль сирійську провінцію у 63 році нашої ери. Спочатку повстання почалися через релігійні обмеження, накладені на євреїв, коли римляни побудували місто на вершині священних руїн в Єрусалимі, у тому числі римський язичницький храм на місці священного єврейського храму.

Протягом 70 років між євреями та римлянами велися три великі війни. Перша єврейсько-римська війна тривала з 66 до 70 року нашої ери; за цим пішла Кітоська війна, яка відбулася між 115 та 117 роками нашої ери. Зрештою, повстання Бар-Кохби відбулося зі 132 по 136 рік нашої ери. Роберт Кул вважає, що срібло, з якого зроблено знайдену монету, було отримано із запасів, захованих у єврейських храмах, а сама вона, ймовірно, викарбувана на площі Храмової гори. Справа в тому, що монета зроблена з високоякісного срібла, яке в ті часи можна було знайти лише у храмах.

“Власна валюта – ознака суверенітету. Якщо ви йдете на повстання, ви використовуєте один із найочевидніших символів незалежності і карбуйте монети, – пояснив Кул. – Напис на монеті ясно висловлює сподівання повстанців. Рішення використовувати давньоєврейську писемність, яка на той час уже не використовувалася , Не випадково. Це звернення людей того часу до днів Давида і Соломона і днів єдиного єврейського царства – епосі, коли народ Ізраїлю мав повну незалежність.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.