Минуле

У Чехії знайшли приголомшливі богемні прикраси 5-го століття

Археологи з музею Раковника в Чеській республіці оголосили про виявлення рідкісного чешського золотого персня та застібки або пряжки, що датуються V століттям. Знайдений минулого літа металошукачами-любителями, які працювали поблизу західночешського міста Раковнік, приголомшливий набір коштовностей палає екзотичним дорогоцінним камінням.

За словами експертів із паризької Сорбонни, які допомагали чеським археологам досліджувати артефакти, гранати та альмандини, ймовірно, походять з Індії чи Шрі-Ланки. З цієї причини команда археологів оголосила, що кільце періоду міграції є одним із «найунікальніших у своєму роді в Європі».

Металошукачі-любителі знайшли схованку богемних коштовностей V століття, зокрема золоту каблучку, застібку чи пряжку та інші предмети. 

Чи була богемна золота каблучка створена для королівського пальця?

Дослідники не розкрили точне місцезнаходження своєї вражаючої знахідки золота , підозрюючи, що поблизу може залишитися ще більше здобичі. Насправді, у квітні цього року команда археологів музею Раковника повернулася на місце і виявила позолочений недоуздок коня, що датується кінцем VI століття. Це було виявлено всього в 2 кілометрах (1,23 милі) від того місця, де були знайдені богемське золоте кільце та пряжка.

Вчені, аналізуючи богемське золоте кільце, виявили, що гранати і альмандини, ймовірно, походять з Індії або Шрі-Ланки.

Згідно з повідомленням Archaeology News Network , про відкриття було оголошено лише цього тижня, оскільки вже майже рік команда археологів вивчала рідкісні богемські артефакти. Серед проведених тестів були рентгенівське сканування, комп’ютерна томографія, мікроскопи та спектрометри.

Їхні розслідування привели їх до висновку, що кільце є «абсолютно надзвичайним». Завдяки схожості з іншими відкриттями, такими як предмети з гробниці франкського короля Чілдеріка I в Бельгії, який помер у 481 році нашої ери, вчені також змогли точно датувати кільце.

Артефакти були знайдені похованими поблизу західночешського міста Раковнік у Чеській Республіці.

Королівський скарб, похований на доісторичній дорозі

Катержина Блажкова, археолог з музею Раковника, сказала, що знахідка «настільки унікальна», тому що каблучка ціла і «майже як нова». Богемський золотий перстень був знайдений разом із застібкою або пряжкою, розбитою на три частини. «Вони, мабуть, належали представнику правлячого класу», – пояснила Блажкова.

Крім того, Блажкова дійшла висновку, що «тепер абсолютно ясно, що скарб був закопаний біля дороги». Але це не будь-яка середньовічна дорога . Археологи зібрали докази, що свідчать про те, що ця доріжка функціонувала в доісторичну епоху і була перебудована в 5 столітті.

Дослідник додав, що з сучасної Європи було виявлено лише п’ять інших ансамблів, які завжди належали «особі найвищого соціального рангу, комусь дійсно значущому». Їржік зайшов так далеко, що сказав, що власник, можливо, був послом «або королем», або хтось із близьких до короля.

Предмети, включаючи цю ошатну пряжку, були власністю високого чи не найвищого рангу особи. 

Як потрапили богемні прикраси

Після того, як об’єкт буде повністю виявлений металом, і після подальших випробувань пряжки та кільця вони обидва будуть виставлені в Музеї Томаша Гарріга Масарика в Раковнику, Чеська Республіка, наступного літа. Але залишається одне питання. Як кільце для короля було поховано біля доісторичної доріжки понад 1500 років, і забутое до цього часу?

Відповідь на це питання не зовсім зрозуміла, але Блажкова каже, що кільце, ймовірно, було «частиною здобичі». Дотримуючись цього напряму думок, вона припустила, що хтось, ймовірно, переніс награбоване через Раковницький край, розділив його тут, а потім закопав його там, де його знайшли в Чехії .

Блажкова додала, що археологи регулярно знаходять вкрадені речі на місцях періоду міграції 5-го і 6-го століть, вважаючи, що дві основні причини того, чому награбоване залишилося незатребуваним, пов’язані з тим, що винуватця вразила хвороба, або, можливо, зміни в місцевості, які спричинили неможливість знайти схованку.

Автор Ешлі Коуі

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.