Uncategorized Еокологія

Унікальний птах, який може пролетіти 160 км без жодного змаху крил

Серед птахів є видатні парапланеристи, які здатні долати величезні відстані, просто ширяючи в повітрі. Вони не витрачають сили на помахи крил і на подолання опору повітря – вони володіють унікальною технологією польоту. 

Сьогодні ми розповімо про те, як літають грандіозні андскі кондори, які можуть подолати 160 кілометрів, ні разу не змахнувши крилами.

Андскі кондори мешкають виключно на західному узбережжі Південної Америки, там, де простяглася гірська система Анд. Високогірні пустельні і напівпустельні регіони – це їхнє середовище, де вони відчувають себе комфортно.

Це дуже великі птахи: розмах крил самців досягає 2,7-3 метрів при вазі в 15 кілограмів. Андскі кондори – хижаки, але досить необразливі, так як харчуються в основному падаллю, будучи свого роду санітарами скелястих напівпустель. Орнітологи відзначають цікавий факт: ці кондори неабияк докучають місцевим пумам, відбираючи у них здобич і змушуючи їх полювати частіше. Іноді вони нападають на гнізда інших птахів, але в основному парять в повітрі в пошуках туш загиблих тварин. Чудове вміння кружляти в повітрі і чудовий зір забезпечують цих птахів їжею. Але якщо із зором все відносно просто,

Ще знаменитий учений Чарльз Дарвін, спостерігаючи за Кондор Андійський під час своєї подорожі, захоплювався їхньою здатністю парити в повітрі, не здійснюючи помахи крилами. Здається, ніби ці птахи володіють якимись таємними знаннями, які дозволяють їм, не витрачаючи сили, пролітати величезні відстані. Але нічого надприродного тут немає: кондори просто відмінно розбираються в аеродинаміці і можуть використовувати потоки повітря собі на благо.

Протягом 5 років орнітологи спостерігали за Кондор за допомогою спеціальних датчиків. Апаратура стежила за кожним помахом крил і відміряла періодичність рухів. Всього в дослідженні взяли участь 8 птахів. Отримані результати вразили дослідників: кондори дуже рідко роблять помахи крилами. Серед підопічних були птахи, які здійснювали помахи через 1,5-2 години, а були і такі екземпляри, які жодного разу не робили рух крилами протягом 5 годин – все це час вони просто парили в повітрі!

Кондори чудово відчувають висхідні потоки теплого повітря і вміють планувати свій політ таким чином, щоб не витрачати зайву енергію на підйом свого великого тіла, а використовувати для цього тільки силу повітряних потоків. 

В жаркому і сухому кліматі Анд поверхня землі швидко прогрівається зі сходом сонця, стимулюючи утворення висхідних потоків повітря. Мудрі птахи користуються цими природними силами для того, щоб знайти собі поживу і не витрачати при цьому зайву енергію на помахи крилами. 

Експерименти показали, що птахи можуть здійснювати перельоти на відстань 160-170 кілометрів, не використовуючи силу крил, економлячи ресурси свого великого тіла. Природа нагородила цих великих птахів воістину унікальними здібностями, завдяки яким вони змогли вижити в дикому світі Анд.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.