Еокологія

Вчені попередили про збільшення розміру сибірських “воріт в потойбічний світ”

Батагайський розлом, який жителі Східного Сибіру називають “воротами в потойбічний світ” збільшується через рекордну спеку і танення вічної мерзлоти.

Вчені зафіксували збільшення розміру Батагайской розлому. Місцеві жителі називають його “воротами в потойбічний світ”, проте даний кратер є обвалом грунту, найбільшим у своєму роді на планеті.

Спочатку розлом був середніх розмірів в селищі Батагай, де раніше велися лісозаготівлі. Однак щороку він збільшується на 10 метрів, стаючи все більше. Фахівці відзначають, що дане явище є типовим, так як вічна мерзлота тане, і води забирають грунт з собою.

В даний час ширина розлому становить понад 900 метрів в ширину, і глобальне потепління тільки погіршує ситуацію, оскільки тепла погода перетворює грунт в рідину із вмістом льоду.

Вчені розповідають, що користь від розлому полягає в тому, що по ньому можна вивчати особливості ґрунту і екосистем, які існували в цьому місці понад 600 тисяч років тому. Німецький палеокліматолог Томас Опель зазначив, що зібрані там зразки льоду і грунту свідчать про те, що в Батагаї знаходиться найдавніша в Євразії відкрита вічна мерзлота, її вік сягає 650 000 років, повідомляє науковий журнал Sсience.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.