Uncategorized

Оператором “Північного потоку-2” керує колишній шпигун Штазі і друг Путіна Варніг, – Der Standart. ФОТО

Гендиректор компанії Nord Stream AG – оператора газопроводу “Північний потік-2” – Маттіас Варніг працював шпигуном у таємній поліції НДР Штазі з 1974 року.

Про це пише Der Standart, інформує Цензор.НЕТ.

Видання зазначає, що Варніг мав кодове ім’я “Артур” і доставляв інформацію про західнонімецькі компанії.

Der Standart пише, що з 1981 по 1990 рік Маттіас Варніг обіймав різні посади в уряді НДР, зокрема в Міністерстві зовнішньої торгівлі і Кабінеті міністрів.

Пізніше Варніг працював у Дрезднер Банку, який у 1991 році відкрив своє відділення в Санкт-Петербурзі. У цей же час у місті працював майбутній президент Росії Володимир Путін.

Двоє колишніх агентів легко знайшли спільну мову і потоваришували. Маттіас Варніг часто допомагав Путіну і в приватних питаннях.

Оператором Північного потоку-2 керує колишній шпигун Штазі і друг Путіна Варніг, - Der Standart 01

Варніг (у синій краватці) очікує зустрічі з Путіним у Петербурзі, 2014 рік

У 2006 році Варніг очолив “Північний потік”. У 2012 році російський президент нагородив його “Орденом пошани”. Варніг нині є членом наглядових рад низки російських компаній, серед яких “Транснафта”, “Роснафта” і “ВТБ-банк”.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.