Подорожі

Оманські спелеологи вперше спустилися у легендарну єменську «криницю пекла». Стало відомо, що вони побачили

Ці доволі крута локація у народі відома як колодязь пекла, або колодязь Бархаута. Це яма шириною 30 метрів і глибиною 112 метрів, розташована в єменській провінції Аль-Махара на сході країни.

Воронка породила багато страшних місцевих міфів і забобонів, але команда з 10 безстрашних оманських спелеологів з групи дослідників Оманських печер (OCET) нещодавно опустилась на дно “дірки” і вони вважаються першими людьми, які зробили повний спуск.

AccuWeather повідомляє, що Мохаммед аль-Кінді, член команди, який є професором геології в Німецькому технологічному університеті в Омані, сказав французькому інформаційному агентству AFP, що дослідники були володіли гострим бажанням дослідити цю незвичайну діру в землі. “Ми відчули, що це те, що відкриє якщо не нове диво то частину історії Ємену”, – додав він відповідно до доповіді Live Science .

Вхід у колодязь пекла у Ємені, де оманські спелеологи вперше в історії опустилися на дно.

Криниця пекла: у пошуках доказів існування пекла та міфічних істот

Місцеві жителі століттями вважали, що колодязь пекла – в’язниця для злого духа, що має нестерпний запах, що виходить із ями. Страх духу, що мешкає в колодязі, настільки великий, що місцеві жителі Ємену бояться навіть наважитися наблизитися до входу в колодязь, щоб дух не всмоктав їх у середину. Мало того, що колодязь підозрюється як будинок нечистої істоти, також вважається, що там існує поселення злих джиннівських духів, які охороняють і ворота до пекла, які повинні бути на його дні!

До речі, джини-це духи, що змінюють форму зігдно арабських міфів, вони складаються з вогню і повітря, які, як вважають, надихнули створення казку про Аладдіна та чарівну лампу

Інше місцеве переконання, каже Live Science, полягає в тому, що діра-це супервулкан, здатний завдавати хаосу на землі.

Єменський колодязь Бархаута, 112-метрова глибока яма в пустелі, яку місцеві жителі називають “криницею пекла”, була майже не досліджена, поки команда оманських спелеологістів нещодавно не досягла дна.

Досвідчена команда дослідників оманських печер, використовувала систему шківів для восьми своїх членів, щоб дістатися до дна, а двоє залишилися на вершині, не виявила слідів надприродних істот або воріт у пекло. Однак було багато чудових природних явищ, які можна було сфотографувати та пережити за шість годин, які вони провели на дні колодязя пекла.

Отже, якщо це не в’язниця для злих духів, то що ж таке колодязь Бархаута? Насправді, це досить типова яма. Філіп ван Бейнен, експерт з поглиблень з Університету Південної Флориди, розповів, що існують різні типи воронок, з яких найпоширеніші – обвальні та осідаючі.

Обидва вони утворені в регіонах, які мають карбонатні основи, такі як вапняк або доломіт, розчинні у воді, що веде до печер, джерел та вибоїв.

Вважається, що колодязю Бархаута щонайменше мільйон років, але важко сказати, коли саме утворилася яма. “Якщо це не відбувається, коли люди живуть на місці і записують подію, то визначити це практично неможливо”, – сказав ван Бейнен.

Дивлячись з низу колодязя пекла в Ємені. 

Замість духів команда знайшла печерні перлини та змій

Хоча команда оманських спелеологів не знайшла духів, вони таки натрапили на щось не менш страшне, на велику кількість змій! Однак, як повідомляє Irish Sun, аль-Кінді зауважив, що «Там були змії, але вони не заважатимуть вам, якщо ви не потурбуєте їх. «Були також жаби та жуки. Там також були останки мертвих тварин, переважно птахів, що, ймовірно, пояснює неприємний запах з ями. Хоча аль-Кінді сказав, що вони не помітили особливо нестерпного неприємного запаху.

Зелені печерні перлини посипали підлогу колодязя пекла.

Що ще приємніше, команда виявила, що днище діри покрите яскраво-зеленими печерними перлинами , прекрасним природним явищем. 

За інформацією Newsweek , аль-Кінді сказав AFP:

«Печерні перлини – це концентричні відкладення карбонату кальцію, які утворюються навколо ядер під падаючою водою. Ці кільця згладжуються рухом води, що падає тисячі років, поки вони не утворюють красиві перлинні форми».

Печерні перлини рідкісні і утворюються лише на плоскій підлозі печери. Леслі Мелім, геолог із Університету Західного Іллінойсу, яка спеціалізується на печерних перлинах, розповіла Live Science . «Практично все може діяти як ядро, все, що є в печері. Оскільки ядро ​​пухке, мінерали можуть цілком рости навколо зерна, з чого починається утворення перлин».

Там, де підлога печери була нерівною і нерівною, ОКЕТ також виявив сталагміти, що виростали з неї, деякі досягали висоти 9 метрів. Сталагміти утворюються з накопичення мінералів, таких як карбонат кальцію, у постійно капаючій воді.

Ще одне дивовижне видовище, яке побачило дослідників, – це маленькі підземні водоспади. Вони створюються шляхом витікання води з невеликих отворів у стінках ями на глибині близько 65 метрів під поверхнею.

Команда взяла зразки, які можуть надати додаткову інформацію про воронку та її утворення. За даними Live Science, аль-Кінді заявив: «Ми зібрали зразки води, каменів, ґрунту та деяких мертвих тварин, але їх ще не проаналізували».

Автор Сахір Пандей

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.