Минуле Персона

Нострадамусу й не снилось: Один із найбільших пророків в історії і вчитель Коперника родом із Дрогобича?

Його неймовірно точні пророцтва пізніше зрівняють із передбаченнями Нострадамуса. Він народився в сім’ї солевара, але одного дня сталося непередбачене. Коли Місяць зустрівся з Сонцем і темрява поглинула Землю, бідняк із Дрогобича перетворився на геніального пророка.

Він передбачав три великі війни, голод та епідемію чуми, яка забрала тисячі життів. У п’ятнадцятому столітті весь світ знав його, як Джорджо да Леополі, великого астролога, вчителя Миколи Коперника та ректора найстарішого в Європі Болонського університету.

І лише у ХХ столітті всі дізналися – Джорджо та Леополі був сином ремісника з Дрогобича Юрія Котермака. Він народився на 50 років раніше за Нострадамуса. 

Відомо, що астролог, який володів нефмовірнми даром передбачати майбутнє, за все своє життя скористався цими здібностями всього два рази. У чому його таємниця? Як йому вдалося зробити таку неймовірну кар’єру та прославитися на всю Європу?

Місячне затемнення, що назавжди змінило долю сина солевара

1450 року в сім’ї бідного ремісника з Дрогобича Михайла Котермака народився хлопчик. Його мати не пережила важких пологів, і дитина виховувалась батьком. 

Хлопчика назвали Юрієм. Подорослішавши, він мав успадкувати сімейну справу – працювати на соляній шахті. На той час Дрогобич забезпечував сіллю половину Європи.

Коли Юрі виповнилося 8 років, батько віддав хлопчика в парафіяльну школу, де здобували освіту діти з багатих сімей. Вони часто дражнили сина ремісника, але хлопця це не дуже турбувало. Навчання давалося йому легко. Вже за кілька років спадкоємець бідного солевара вивчив чотири мови і став підробляти перекладачем у генуезьких купців.

Юрій мріяв накопичити багато грошей, щоби батькові не доводилося так важко працювати. Але звільнити його від роботи хлопець не встиг – на шахті трапився обвал. Разом із кількома солеварами загинув і його батько.

Хлопець благав зірки про підказку, як жити далі. І одного разу вночі отримав відповідь. Тієї ночі він побачив, що зірки ніби згасають, а на Місяць наповзає великий чорний диск. А потім на Землю впала темрява. Юрій спостерігав повне затемнення Місяця.

Містичні властивості цього явища завжди хвилювали людей. Його вважали прокляттям королів та великих полководців. Цей момент люди вважали провісником катастроф та великих воєн. Пізніше вчені пояснили – затемнення впливають на погоду та морські припливи. Вони справді можуть викликати природні катастрофи. І саме це явище шість століть тому побачив син ремісника з Дрогобича.

Темрява не злякала Юрія. На кілька хвилин куля зникла, а в небі знову з’явилися зірки. Хлопець зрозумів це знак, який дали йому батьки. Другого дня він зібрав речі і зник. У Дрогобичі його більше не бачили.

Талановитий астролог

У 1469 році в Кракові з’явився молодий чоловік у рваному одязі та стертих черевиках. У кишені у нього був один гріш – все, що залишилося від батьківської спадщини. З цією монетою син солевара збирався вступити до університету. Вступна плата була 8 грошей, але Юрію зробили знижку.

В університеті Юрій уперше почував себе щасливим. Він нарешті потрапив у середовище однодумців. Саме в Кракові юнак почав навчатися науки про зірки і досяг високої майстерності в астрономії. Усі зроблені ним прогнози справджувалися з неймовірною точністю.

Незабаром він отримав ступінь бакалавра, а у 23 роки став магістром. Йому, як найкращому випускнику університету, запропонують маєток у Кракові та посаду лікаря. Але він відмовляється від усіх пропозицій, залишає Польщу і пішки вирушає до італійського міста Болонья.

Там він зайнявся вивченням астрології – науці, яка допомагає передбачати майбутнє. У ХV столітті, щоб складати астрологічний прогноз, потрібно було досконало знати філософію, математику та географію, орієнтуватися у фізиці, робити складні розрахунки та вміти трактувати вплив зірок на долю цілих країн. Усі ці науки Юрій вивчив. Але він мав ще й рідкісний дар – високий рівень астрологічної інтуїції.

Незабаром Юрій став викладачем Болонського університету, найстарішого в Європі. Він вірив, що завдяки точним пророцтвам можна буде попередити людство про наближення катастроф та епідемій, а отже, врятувати тисячі життів.

Пророче бачення

Якось уночі Юрій прокинувся від дивного видіння – горить невідоме місто, плачуть діти, між зруйнованими будинками лежать сотні трупів, їхні опухлі тіла покривають страшні бульки. По вулиці з переможним кличем йде хода, його очолює князь із холодними риб’ячими очима.

Юрій зрозумів – його астрологічні розрахунки склалися на загальну картину. Жахливе видіння – не плід уяви. Все побачене відбудеться насправді. І він точно знає, коли та де.

Тоді астролог взяв у руки перо і зробив перший запис про чуму, що наближається, в 1468 році і виникнення численних хвороб, які з’являться в крові.

А через рік увесь світ дізнався, що московський цар Іван ІІІ захопив Новгород. Облога тривала три місяці. Коли ж армія увійшла до міста, воїни побачили численні трупи городян, які загинули від бубонної чуми.

Це було перше пророцтво викладача астрономії, яке він підписав ім’ям Юрій Дрогобич.

У 28 років він уже передбачав дві великі війни. Першим віщував, що Росія почне війну зі Швецією, а Японія на сто років потрапить у вир громадянських міжсобиць.

Він бачив, що на Венецію нападуть зграї сарани і знищать урожай. Голод, який почнеться після цього, забере понад 30 000 життів. Юрій був уражений – усе, що він передбачав, через кілька років починало збуватися.

Прогноз для Папи Римського

Папа Римський Сікст IV

Про викладача-астролога заговорила вся Італія. Незабаром він отримує звання професора, а в 30 років стає ректором знаменитого Болонського університету. Саме тоді талантами астролога зацікавився Папа Римський – Сикст IV.

На його замовлення Юрій напише свій найкращий прогноз. Він знатиме, що принци Англії загинуть на замовлення їхнього дядька, який стане королем Річардом III. Але відплата наздожене його за два роки. Після смерті Річарда III закінчиться війна Червоної та Білої троянд. Новим королем Англії стане Генріх VII, і тоді країну спіткає небачений період розквіту.

Він знав, коли помре французький монарх Людовік ХI, передбачав війну, епідемію чуми, багаття інквізиції та 50 000 смертей. Але цього прогнозу не побачить ніхто, крім Папи Римського.

Тридцятирічний ректор навіть не підозрює, що це пророцтво стане для нього останнім. Зірки підказали астрологу те, що він не мав права бачити. Саме Сикст IV благословить католиків створення нової інквізиції. Закінчивши прогноз, Юрій жахнувся. Однієї ночі він пережив тисячі смертей. Наступного дня студенти не впізнали свого професора – він був сивим.

Все виявилося дарма

Але Юрій вірив, що його прогноз допоможе змінити майбутнє. Однак після папської цензури в надрукованій книзі не виявилося жодної згадки про страшні події, про які хотів попередити астролог.

Джоджо да Леополі, що означає Юрій зі Львова, постраждав через свою відвертість і наважився викрити Папу Римського у страшних злочинах. Цього астрологу не пробачили. Його прогноз було змінено за наказом Сікста IV.

Юрій навчився передбачати майбутнє, але в умовах папської цензури це не мало жодної ролі. З того часу Юрій Дрогобич ніколи більше не повернеться до пророцтв. За офіційною версією він спалив усі свої карти та рукописи, над якими працював багато років. За іншою версією всі вони зберігаються у папських архівах.

Кар’єру ректора закінчено. Астролог повертається до Кракова, до рідного університету, звідки починав свій шлях. І саме туди він привіз неймовірну за сміливістю ідею, що Земля – це куля, яка крутиться навколо Сонця. І саме від нього про це почує Микола Коперник, майбутній астроном та математик.

Микола Коперник

Юрій Дрогобич востаннє звернеться до зір, і дізнається, що Миколі Копернику судилося стати великим ученим, який перевершить свого вчителя. Щоправда, побачити це астролог не зміг. Він помер у віці 44 років і був похований у Кракові. А Римська католицька церква нажаль не зробила аравильньих висновків і тільки нещодавно було офіцйно визнано страшні злочини минулого.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.