Минуле

Найзагадковіші люди, секрети яких до сих пір не розкриті

За всю історію людства в світі існували тисячі великих вчених, поетів, художників і так далі. Всі вони залишили після себе великий слід і їх біографії вивчаються досі. Але в різних куточках нашої планети також існували люди, які дивували не менш великих діячів науки і мистецтва. 

Цих людей уже немає в живих, але про них до сих пір іноді згадують. Наприклад, в США жив чоловік, який заробляв непогані гроші керуючи погодою. Якщо вірити історичним даним, він розробив таємничу суміш хімікатів, яка могла залучати дощові хмари. 

Пропонуючи свої послуги, він рятував селян від наслідків посухи, але одного разу дощ виявився настільки сильним, що привів до руйнувань. 

В рамках даної статті поговоримо про цю загадкову людину і інших людей, таємниці яких до сих пір так і не розкриті.

Чарльз Хетфілд

Чарльз Хетфілд – повелитель дощу

Спочатку Чарльз Хетфілд був звичайним продавцем швейних машин. Однак, в 27-річному віці він розробив суміш з безлічі хімікатів, яка при розпилюванні повинна була викликати дощ. 

У 1904 він і його товариш спорудили вежу для розпилення розробленої суміші і успішно викликали дощ. 

За свою послугу вони заробили 1000 доларів, що в ті часи було величезними грошима. Після успіху він уклав договір з владою каліфорнійського міста Сан-Дієго. 

Своє завдання він виконав, проте дощ виявився настільки сильним, що став причиною руйнувань.

Чарльз Хетфілд за роботою
Чарльз Хетфілд за роботою

Влада міста відмовилися платити чоловікові. Навпаки, вони зажадали відшкодувати збиток в розмірі 3 мільйонів доларів. Але суд вирішив, що гроші платити не зобов’язана ні одна зі сторін. 

Загадковий Чарльз Хетфілд зберігав склад своєї суміші в строгому секреті і не розкривав його навіть родичам. Тому таємнича формула зараз нікому невідома. Деякі дослідники його діяльності навіть вважають, що чоловік просто був хорошим синоптиком.

Едвард Лідскалнін – дивовижний архітектор

На території американського штату Флорида є спорудження, іменоване як Кораловий замок. Це великий комплекс скульптур з вапняку, загальна маса яких досягає 30 тонн. 

Автором цієї споруди є латвійський емігрант Едвард Лідскалнін. При своєму 152-сантиметровому зріст і вазі 42 кілограми, він займався будівництвом поодинці. За його словами, він зміг розгадати секрет будівництва єгипетських пірамід. 

Яким чином чоловікові вдавалося перетягувати величезні камені, нікому невідомо. Сусіди запевняють, що під час роботи він ніколи не користувався спеціальною технікою. Він використовував свою вантажівку, тільки коли його попросили перенести комплекс скульптур.

Едвард Лідскалнін поруч зі своїми величезними творіннями

Каспар Хаузер – дитя Європи

У 1828 році, на одній з вулиць німецького міста Нюрнберг, був знайдений таємничий підліток. На всі питання він відповідав «не знаю» і постійно твердив, що хоче стати військовим. У поліції підліток написав, що його звуть Каспар Хаузер. У нього знайшлося дві записки, які нібито були написані його опікуном і матір’ю. 

У першому листі йшлося про те, що опікун отримав хлопчика на виховання і він довгий час тримався під замком і не бачив людей. У другому листі мати говорила, що не може його утримувати і просить віддати хлопця в 6 полк легкої кавалерії, де служив його батько.

Портрет Каспара Хаузера

Згодом Каспара Хаузера виховували багато людей і кожен намагався дати йому освіту. 

Роки ув’язнення давали про себе знати, тому що хлопець відмовлявся їсти все, крім хліба і води. 

Також він називав всіх людей «хлопчиками», а тварин – кіньми. Вважається, що будучи в ув’язненні він міг грати тільки з невеликою фігуркою коня.

В кінцевому підсумку Каспар Хаузер освоїв кілька мов і вже був готовий вступити в доросле життя. Тільки ось невідомий чоловік напав на нього і вбив. У листі вбивця написав свої ініціали, проте знайти його так і не вдалося.

Каспар Хаузер – це одна з найбільш загадкових людей XIX століття. Дізнатися ким він саме був не вдається навіть сучасним ученим. Історія стає ще більш таємничої, якщо врахувати, що записки він міг написати сам. Про загадкового хлопця є багато пісень і навіть фільм 1974 року «Кожен за себе, а Бог проти всіх». А кліп німецької групи Rammstein «Mutter» знятий за мотивами біографії Каспара Хаузера.

Леді Бабуся

Ця жінка була багаторазово помічена на фотографіях, зроблених у день вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді. На знімках видно, що загадкова дама теж знімала те, що відбувається на свою камеру. Але коли поліцейські звернулися до громадян з проханням надати всі фотографії, зроблені в той день, згадана жінка так і не з`явилася.

На думку слідства, кадри, зняті цією дамою, могли внести більше ясності в розслідування, тому вона була оголошена в розшук. Журналісти прозвали незнайомку Леді Бабусею за хустку, зав’язану так, як її зазвичай носять жінки похилого віку в Росії.

Через 7 років до поліції звернулася колишня танцівниця стрип-клубу Беверлі Олівер, яка заявила, що це вона є Леді Бабусею. Дівчина розповіла, що на момент події їй було 17 років. Вона дружила з Джеком Рубі, який застрелив Лі Харві Освальда, якого підозрювали у вбивстві президента.

Однак у дослідників подій трагедії виникли цілком обгрунтовані сумніви в правдивості слів Беверлі. По-перше, Леді Бабуся виглядає явно старше 17 років. По-друге, Олівер так і не змогла надати слідству знімки.

Тому досі невизначена леді вважається однією з найзагадковіших персон в історії США. Всі ці люди навіть після смерті немов продовжують згадувати нам загадки, на які, схоже, нікому вже не судилося знайти відповідь. Яка з історій заінтригувала вас найбільше?

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.