Головне Минуле

Яворівська забавка – це круто! Унікальні новорічні прикраси ручної роботи виготовляють в Україні

Якщо ви губитесь у здогадках, як прикрасити свою новорічну красуню, то “Файна сторінка” наполегливо рекомендує звернути увагу на прикраси, які прийшли до нас із сивої давнини, несучи сакральний зміст справжнього українського автентичного Різдва.

Мова іде про різновид яворівської забавки, яка майже зникла як різновид народного промислу і стала практично не доступною. Головним чином це трапилось через відхід справжніх майстрів цієї благородної справи і засилля українського ринку китайським ширпотребом.

Слід відзначити що дані прикраси – повністю ручна робота майстрів Оксани Когут, та Остапа Сойки із Яворівщини що у Львівській області.

Вони намагаються зберегти автентичну яворівську забавку, як явище в нашій культурі і традиціях, та передати ці знання і уміння наступним поколінням.

Примітним є той факт, що майже вся виготовлена майстрами продукція відправляється закордон. Більше того, саме цими прикрасами у 2011 році була оздоблена головна різдвяна ялинка Ватикану.

Саме це ремесло отримало найбільшу кількість балів та отримало перемогу у конкурсі, який проводився цього року у рамках реалізації міжнародного соціального проєкту “Таємниці України для тебе”.

Але яворівська іграшка є крутою не з цієї причини. Ви просто візьміть її в руки і вам захочеться забавлятись, захочеться повернутись в дитинство, бо вона несе у собі генетичну пам’ять багатьох поколінь дитячих українських мрій. Вона є наслідком цих мрій і щирих емоцій, вона є невід’ємним атрибутом величного і святкового настрою.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.