Наука

Меркурій – планета, про яку ми майже нічого не знаємо

Меркурій – одна з найзагадковіших планет Сонячної системи. Знань про неї накопичено набагато менше, ніж про інші.

Чому ж ця планета так погано вивчена? Підібратися до неї надзвичайно важко. По-перше, через складну орбіту. По-друге, вона дуже близько розташована до Сонця: на її денному боці дуже спекотно, високі температури можуть просто розплавити інструменти наукових станцій.

Середня відстань від Меркурія до Сонця – 58 млн. км. Меркурій обертається еліптичною орбітою, отже, може бути, як і 70 млн. км від Сонця, і у 46 млн. км. Через близькість до зірки температура на поверхні планети опівдні може підніматися до +430°C, а вночі через відсутність атмосфери опускатися до -170°C.

Меркурій обертається навколо світила у так званому спін-орбітальному резонансі. За три обороти навколо своєї осі (один оборот дорівнює 58 земним добам), Меркурій робить два обороти навколо Сонця (один оборот дорівнює 88 земним добам). За один меркуріанський рік планета робить довкола своєї осі півтора оберти.

Меркурій має ядро, яке займає близько 85% обсягу планети. Іншими словами, майже весь Меркурій – одне голе ядро. Можливо ви будете здивовані, але вчені припускають, що минулоріч вся порода з поверхні планети якимось чином зникла.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.