Наука

Щоночі, поки ми спимо, наше тіло долає 864 тис. км навколо Сонця і 7 млн ​​км навколо Галактики

Земля мчить довкола Сонця зі швидкістю 30 км/с. Сонячна система мчить навколо центру Чумацького Шляху на швидкості 230 км/с. Щоночі, за ті 8 годин, що ми спимо, наше тіло долає 864 тис. км колії навколо Сонця і майже 7 млн ​​км навколо центру Галактики.

Сонячній системі потрібно 225 млн. років, щоб зробити один оберт навколо центру Чумацького Шляху. Це один галактичний рік. Минулого галактичного року динозаври тільки починали ходити по Землі.

Вченим достеменно невідомо, як виглядає Чумацький Шлях. В силу відстаней та технічних можливостей поки що неможливо відправити зонд за межі Галактики та отримати повноцінний її знімок. Більшість зображень Чумацького Шляху, що зустрічаються у ЗМІ, це або вистава художника, або інша спіральна галактика – Мессье 74.

Люди, зірки, галактики – всі видимі нашому оку об’єкти складаються з “баріонної” матерії (нейтронів, протонів та електронів). Її частка у Всесвіті дорівнює лише 5%. Решта — гіпотетична темна енергія (70%) та темна матерія (25%). Поки що про ці субстанції вчені знають дуже мало.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.