Наука

А ви знали, що у Сонячні системі крім Землі є ще одне тіло з рідкими водоймами?

У Сонячній системі є лише одне тіло, крім Землі, на поверхні якого можна зустріти озеро чи інші рідкі водоймища. Це Титан, супутник Сатурна.

Через відстань і технічні причини вчені поки що не можуть провести повне дослідження цих «озер». Але завдяки місії «Кассіні-Гюйгенс» фахівці дізналися, що водоймища на Титані складаються переважно з рідкого метану, а максимальна їхня глибина досягає 300 метрів.

Найвідоміші озера Титана – Море Кракена та Море Лігеї, які знаходяться у північній півкулі супутника Сатурна. Найбільше з них, Море Кракена, найбільше озеро Землі — Каспійське море. Площа першого майже 500 тис. км², другого – близько 390 тис. км².

На першому фото Море Лігеї, на другому Море Кракена. Обидві фотографії – мозаїки, складені зі знімків, зроблених зондом Кассіні. Зображення розфарбовані.

Море Лігеї
Море Кракена
Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.