Психологія

Як притягувати до себе людей: секрети від співробітників спецслужб

Хочемо запропонувати вам уривок з книги Робіна Дріка і Кемерона Стаута «Будуємо довіру за методиками спецслужб». Не лякайтесь, ми не маємо наміру вчити вас кривити душею по відношенні до оточуючи, а лише навчить краще взаємодіяти з оточуючими і більш глибше усвідомити справжню природу довіри.

5 порад від спецагентів

1. втихомирювати своє его

Кожен із нас по природі центр свого життя і повинен залишатися таким завжди. Щоб дістати такий дар, як довіру іншої людини, ви повинні подарувати цій людині таке ж природне, нормальне самосприйняття. Життя інших, незалежно від того, за кого вони несуть відповідальність, крутиться навколо них самих. І зовсім не навколо вас. Прийміть це як даність, і тоді люди будуть вам довіряти.

Найпривабливіша сторона довіри – скромність, смиренність своєї гордині.

2. Не засуджуйте

Поважайте думки, сприйняття і погляди оточуючих, навіть якщо вони вам чужі і прямо протилежні вашим. Ніхто не довіряє тим, хто дивиться на них зверхньо і їх не розуміє. Безоціночне прийняття – найдієвіший стимул до встановлення довіри.

3. Визнавайте і цінуйте значимість інших

Кожній людині властива порядність – безвідносно його життєвої позиції, – і, щоб бути гідним його довіри, ви повинні визнати це, продемонструвати свою порядність і налагодити взаємоповагу . Всі ми від народження наділені священним правом на свої ідеї, і ніхто не народжується з бажанням знищити або відштовхнути інших. Порядність – основа людського суспільства.

4. Поважайте здоровий глузд

Не піддавайтеся спокусі перейти на особистості, викликати емоції, сперечатися, перебільшувати, маніпулювати або примушувати. Дотримуйтеся фактів, будьте чесні та щирі.

Тільки ті, хто покладається на здоровий глузд, чесність і порядність, здатні створити основу раціональної спільності інтересів, на якій ґрунтується довіра.

Довіра, заснована на надмірній емоційності, триватиме лише до наступного сплеску емоцій. Лідерство, засноване на страху, вселяє тільки страх. Переконайте людей, що ви гідні довіри, і вони повірять вам.

5. Будьте великодушні

Не сподівайтеся, що вам подарують довіру, якщо не довіряєте самі. Люди не схильні вірити тим, хто вважає за краще односторонні відносини. Егоїзм відштовхує. Великодушність приваблює.

Найщедріший подарунок з вашого боку – ваша довіра. Найдовговічніший дар, який ви можете запропонувати, – довіра на багато років.

4 кроки до завоювання довіри

1. Узгодьте свої цілі

По-перше, визначте кінцеву мету – нагороду, яка виправдовує всі принесені на її вівтар жертви. Вибирайте її ретельно і слідуйте за нею неухильно. Не відволікайтеся на більш дрібні цілі, якими б важливими вони не здавалися.

По-друге, дізнайтеся мету інших і знайдіть вагомі причини, щоб визнати їх значимість.

По-третє, шукайте способи поєднати свої і чужі цілі. Постарайтеся зробити їх досягнення частиною процесу досягнення своєї мети, а свою мету – частиною їх завдання. Якщо вам це вдасться, ви отримаєте міць, можливу тільки при об’єднанні зусиль.

2. Враховуйте контекст

Щоб успішно поєднати свої і чужі зусилля, необхідно дізнатися сподівання, переконання, риси характеру, моделі і демографічні характеристики інших. Це головні компоненти, що визначають контекст. Дізнайтеся все і навіть більше. Так ви зрозумієте, які люди є насправді, а не якими намагаються себе продемонструвати або якими ви їх собі уявляєте у своїх страшних фантазіях.

Уміння розбиратися в людях включає і знання про те, як ви виглядаєте в їхніх очах.

Якщо у них невірне уявлення про вас, постарайтеся показати себе справжнього. Люди такі, які є, тому шукайте до них відповідний підхід, не прагніть їх змінювати. Загалом, не сперечайтеся з контекстом.

3. Розробіть план контакту

Коли ви зустрічаєтеся з потенційними союзниками, ретельно плануйте зустріч, особливо першу. Виберіть ідеально відповідну обстановку. Заздалегідь продумайте, якими мають бути атмосфера, характер заходу, ідеальний час і місце, ваші перші слова, ваші мета і внесок – те, що ви запропонуєте.

Завдяки добре продуманим і організованим зустрічам ви зможете завойовувати довіру зі швидкістю річки, яка прагне до моря і захоплює з собою все, що в неї потрапляє.

4. Налагоджуйте відносини

Щоб успішно узгоджувати ваші цілі – і зберігати досягнуте, – говоріть однією мовою, в буквальному і переносному сенсах. Слова – і розкриті ними риси характеру – основні інструменти вибудовування довірливих відносин.

Для створення міцних тривалих зв’язків, які допомагають в досягненні цілей, використовуйте мову здорового глузду, повагу і увагу до людей. Мова довіри – вербальна і невербальна  – заснована не на самозакоханості, оцінках, ірраціональності або корисливості. Вона – і весь спосіб життя – включає розуміння, визнання значущості та переваг іншого і допомогу. Головне – вони, а не ви .

Навіть якщо відносини змінюються, а цілі забуваються, слова і почуття, які вони викликали, можуть назавжди залишитися в пам’яті.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.