Світ

Дрони зробили свою роботу: Об’єми продажу російської нафти морем впали до мінімуму

Об’єми продажу російської нафти морем різко впали. Однією із причин стали українські дрони, які долетіли куди треба.

Морські поставки сирої нафти з Росії впали до мінімуму майже за 2 місяці через несприятливу погоду та удар українського безпілотника, який ненадовго зупинив потік із ключового експортного термінала в Балтії. Про це повідомляє Bloomberg.

За чотири тижні до 21 січня з російських портів було відвантажено близько 3,36 млн. барелів сирої нафти на день. Це на 50 тис. барелів на день менше від переглянутого показника за період до 14 січня.

Більш мінливе середньотижневе значення впало на 340 тис. барелів на день до мінімуму за сім тижнів 3,02 млн.

Зазначається, що експорт постраждав через погану погоду в деяких портах і удар українського безпілотника по заводу з перероблення конденсату, що прилягає до експортного термінала сирої нафти в Усть-Лузі.

Технічне обслуговування портів та погіршення погодних умов можуть на цьому тижні знову знизити постачання, а атака безпілотників відкрила новий фронт у війні, що наголошує на вразливості експорту нафти із західних портів Росії.

Росія заявила, що скоротить експорт нафти на 500 тис. барелів на день нижче за середній рівень за травень-червень протягом першого кварталу після того, як кілька інших членів групи ОПЕК+ погодилися додатково обмежити видобуток.

Російське скорочення буде розподілено між постачанням сирої нафти, які будуть скорочені на 300 тис. барелів на день, та нафтопродуктами. Середній показник сирої нафти за чотири тижні був приблизно на 220 тис. барелів на день нижче за рівень травня-червня.

Вся російська нафта, призначена для азійських покупців із західних портів, продовжує проходити через Червоне море, попри напади на торгові судна повстанців-хуситів, що базуються в Ємені. Бойовики запевнили Росію та Китай, що угруповання “готове забезпечити безпечний прохід їхніх кораблів у Червоному морі”.

Валова вартість російського експорту сирої нафти впала до п’ятитижневого мінімуму в 1,38 млрд доларів за сім днів до 21 січня з 1,52 млрд доларів минулого тижня. Водночас середній чотиритижневий дохід також знизився на 25 млн доларів до 1,52 млрд доларів на тиждень.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.