Дім Минуле

Благословенна комаха: Чому наші предки з часів сивої давнини шанували павуків?

Доволі не прсото знайти людей, які захоплюються присутністю павуків у своїй оселі, але мабуть всі чули, що ображати цих комах не можна.

Сьогодні шанування павука видається дивним але були часи, коли наруга над павуком вважалася великим гріхом, більше того навіть у сиву давнину павутину з кутів не завжди прибирали.

Забобони

За старих часів вірили, що павук з’являється в будинку до якоїсь важливої ​​звістки чи подарунка. А отже, убити його – значить позбавити себе можливості дізнатися про щось особливе.

Взагалі, прикмет, пов’язаних із членистоногими, дуже багато. За різними легендами і переказами наші предки були переконані, що павуки обіцяють матеріальне благополуччя, успіхи у всіх справах та щастя в особистому житті. А вбити такого гостя – позбавити себе своєрідного амулету, який якраз приваблював удачу.

До речі, вірять у магічну силу павуків не лише наші пращури. В Англії є аналогічні забобони. Британці впевнені, що павук, який впав на голову, – ніщо інше як знак про швидкий несподіваний матеріальний успіх.

З повагою до павуків ставилися і через переконання, що вони є священними. У народних уявленнях павук був серед Божих створінь, які допомагали Господу творити світ. Ця комаха – благословенна, бо коли народився Спаситель, вона виткала сорочку і подарувала новонародженому, тому убити павука – гріх.

Медицина

Повадала павуків стародавня медицина, яка використовувала павутину з лікувальною метою. Справа в тому, що за характеристиками вона близька до лімфи, основного елемента імунної системи. Якщо прикласти павутину до рани і потримати деякий час, процес загоєння значно прискориться: по-перше, впаде температура, по-друге, зникне або хоча б зменшиться набряк, а незабаром почне затягуватися сама рана. Головне — позбутися дрібного сміття та самих творців павутини, інакше таке лікування лише зашкодить.

Побут

Є й практичне пояснення цього ритуалу. Павуки – це дуже важливий елемент у величезній екосистемі. У народній тврочості трапляються сюжети, коли злий павук притягує до себе якусь нещасну комаху. Таку комашку можна пошкодувати лише у фольклорі, насправді ж це необхідне дійство. Так членистоногі виконують практично рятувальну функцію: вони позбавляють середовище свого існування від інших комах. Наприклад, можуть позбавити житло мух або комарів. До того ж вони не гидують і представниками свого роду.

А як ви поступаєте із павучками, коли їх зустрічаєте у своїй оселі?

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.