Uncategorized

Зареєструйте право на свою землю, якщо не хочете, щоб вона пішла на вільний ринок без вас

Якщо ви займаєтесь сільським господарством, то вкрай рекомендуємо зареєструвати право власності на свою землю, у разі, якщо із якихось причин ви цього ще не зробили. В умовах запуску вільного ринку землі краще лишній раз перестрахуватись.

Із цього приводу Мінагрополітики надало роз’яснення наступного змісту.

  • У ділянки повинен бути кадастровий номер.

«Наявність номеру можна перевірити на Публічній кадастровій карті України: http://surl.li/ydva. Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі та зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації ділянки їй буде присвоєно кадастровий номер», — пояснили у відомстві. 

  • Потрібно зареєструвати право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо до цього часу цього не зроблено.

Для реєстрації права потрібно звернутися до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса чи ЦНАП.

Для реєстрації права власності потрібні документи:

  • витяг із Державного земельного кадастру;
  • копія й оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;
  • підтвердження сплати адміністративного збору;
  • документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

Після реєстрації права власності на землю отримайте паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.

«Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та вказаний пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків», — пояснили в Мінагрополітики.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.