Здоров'я

Запам’ятайте! Чому не можна користуватись на ходу мобільними пристроями

Можливо перше, що приходить на думку чому не варто використовувати мобільний телефон на ходу – це ризик гримнутись об телеграфічний стовп, або зіткнутись з іншими пішоходами. Це звісно так, але є й інша прихована небезпека.

Технічний прогрес рухається вперед такими темпами, що здавалось би те, що вчора було ще сюжетом фантастичних фільмів сьогодні-завтра перетворюється на реальність і стає невід’ємною складовою повсякденного комфортного життя.

Але разом із тим інноваці поряд із комфортом можуть нести із собою певні ризики, оскільки організм людини еволюційно не передбачав використання його тим чи іншим способом. Зокрема це стосується звички багатьох людей читати на ходу із екрану мобільного телефона. Саме ця звичка може спровокувати в майбутньому чималі розглади у функціонуванні опорно-рухового апарату через нахиляння голови вперед і як наслідок зміщення центру ваги.

Те, що голова важить близько 5 кг, не є нічим новим. Шия підтримує вагу голови, яка залежно від кута нахилу збільшується. Чим більше ми дивимося вниз, тим більше важить наша голова.

При правильному розташуванні шийного сегмента вага голови коливається в межах 5 – 6 кг, але якщо нахилити її вперед, вона важить все більше і більше: коли вона зігнута на 60 градусів, вона надає силу 22 – 27 кг на шийному сегменті.

М’язи, втомлені від такого навантаження, стають жорсткими, і навіть якщо вони не викликають більших симптомів болю в шиї, вони можуть створити проблему в іншому місці. Використовуючи смартфони, ми повністю поглинені тим, що на них відображається.

Отже будьте відповідальними у використанні інноваційних гаджетів, оскільки ми не знаємо про своє положення тіла і про те, що цей маленький пристрій може зробити з нами з часом.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.