Подорожі

Загадкові випадки, що траплялися на Евересті

Цю локацію називають гімалайським «дахом світу», потік гірських туристів з кожним роком сюди лише росте, а поки людина страждає від нестачі кисню, у гірських ущелинах благополучно мешкають павуки. 

Що це за місце? Мабуть, ви вже здогадалися, що то Еверест. Багато хто мріє підкорити це місце, але не всім це вдається.

Як на горі могло з’явитися морське життя? 

Виявляється, колись Еверест був частиною морського дна, а це означає, що тут міг залишитися слід підводного життя. Багато дослідників зосередилися на вивченні цієї інформації та знайшли докази того, що колись гора була під водою.

Одну з дуже дивних історій розповів Нік Ескот, який у 1975 році робив сходження у складі британської експедиції. Чоловік вирішив перейти з одного табору до іншого, піднявшись на 70 метрів вище по горі, але дорогою він відчув за собою людську фігуру. 

Альпініст розповів, що тоді, коли він зупинявся, силует за його спиною також завмирав. Як тільки Нік опинився у таборі, він вирішив дізнатися, хто ж був його переслідувачем. По рації він зв’язався з командою, але йому відповіли, що за ним більше ніхто не виходив. Тоді хто це був?

Ще одну загадкову історію розповів італійський альпініст Райнхольд Месснер. У той момент, коли чоловік уже був майже на вершині, він раптом почув голоси загиблих альпіністів і побачив їхні силуети. 

Незважаючи на те, що чоловік чув прохання про тепло і їжу, він не збожеволів і продовжив свій шлях, пов’язавши цю ситуацію зі звичайним браком кисню і галюцинаціями. І все-таки навіщо люди піднімаються так високо? 

Здається, такі висоти не пристосовані для проживання будь-якої живої істоти. Однак, це не зовсім так. Гімалайські павуки-стрибуни примудрилися вижити на висоті понад шість тисяч метрів з урахуванням дуже холодної температури. Але для павуків це виявилося не такою вже проблемою, раз вони продовжують жити на вершині і навіть харчуватися всім, що сюди занесло.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.