Подорожі

Загадка гігантського каменя, що порушує всі закони фізики

Як це зазвичай буває, незвичайні предмети на нашій планеті дуже швидко обростають чутками та легендами. Нерозкриті таємниці приваблюють численних мандрівників, які хочуть побачити загадку на власні очі і, звісно, ​​сфотографуватися. Один із таких надприродних предметів — на території Індії.

Це величезний камінь, що стоїть під нахилом 45 градусів, його маса близько 250 тонн. Знадобиться не одна людина, щоб обхопити його руками, адже по колу він становить 5 метрів. Незвичайний кам’яний велетень насамперед тим, що, незважаючи на солідний нахил, він не змінює своє розташування вже тисячі років.

Камінь у Махабаліпурамі зовні нагадує велику краплю, і за це отримав незвичайне прізвисько – Масляна куля Крішни. Збоку здається, що круглий валун ось-ось скотиться з гори. Проте вже кілька сотень років усі спроби людини хоч якось зрушити його ні до чого не призводять.

Завдяки давнім записам ми можемо дізнатися, що у VII столітті нашої ери перша спроба була зроблена правителем Нарасімхаварманом. Але камінь не піддався могутній силі воїна. 1908 року мер Мадраса теж зважився пересунути таємничий камінь. Але й у цьому випадку нічого не змінилося. Хоча відразу сім слонів одночасно тягли кулю Крішни, тварини так і не змогли зрушити її з місця.

На сьогоднішній день численні дослідження не допомогли знайти відповідь на велику загадку. Ніхто з учених розумів не може достовірно пояснити, чому величезний камінь, що лежить на краю, не скочується схилом, навіть якщо його підштовхнути.

Найпоширенішою науковою версією стала думка, що валун стійкий завдяки силі тертя та правильному розташуванню центру тяжіння на поверхні ґрунту. За всіма правилами фізики сила гравітації повинна притягнути кулю вниз, але всупереч усьому той наполегливо залишається на своєму улюбленому місці майже 1500 років. Втім, мандрівникам, які приїжджають до популярного місця в Індії, пояснення не потрібні, вони просто насолоджуються незвичайним даром природи.

Стародавня місцева легенда свідчить, що шанований Крішна любив у дитинстві їсти масло. Щоранку він починав з невеликого шматочка улюблених ласощів. І цей незвичайний камінь має розмір тієї олії, яку загалом з’їв великий хлопчик. 

Друзі, наша команда створила чудовий проект і нам життєво необхідна ваша підтримка: будь ласка, підпишіться на канал у телеграмі і ви зможете насолодитися зокрема цікавими статтями, які пубілкуватимуться лише там.

Не лякайтеся, підписників ще зовсім мало, ми віримо, що зможемо створити свою велику команду поціновувачів цікавого і прекрасного. Цінуємо кожного, окреме спасибі всім, хто підпишеться!

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.