Світ

Забудьте про конфіденційність. У Мережу витекло 50 тисяч номерів телефонів, за якими стежили спецслужби

Всі наші уявлення про безпеку персональних даних і особистого життя можуть виявитись примітивною ілюзією.

Влада авторитарних держав і різні спецслужби могли роками стежити за сотнями правозахисників, журналістів і політиків. Про це свідчать результати багатомісячного журналістського розслідування “Проект Pegasus”, повідомляє DW.

У рамках розслідування був вивчений список з 50 000 телефонних номерів, більше тисячі з яких належали високопоставленим політикам, адвокатам, журналістам і правозахисникам з Франції, США, Індії, Марокко, Мексики, Угорщини та інших країн, у тому числі відомим азербайджанським опозиційним журналістам.

Незалежні IT-експерти отримали 44 випадково обраних номерів, на 37 з них були знайдені сліди шпигунського ПЗ, розробленого ізраїльською фірмою NSO Group.

У самій ізраїльській компанії заявляють, що їхні клієнти є офіційними державними організаціями, що використовують її продукти для боротьби з тероризмом, організованою злочинністю, наркоторгівлею, педофілами і викрадачами дітей.

Троянська програма Pegasus здатна миттєво встановитися на телефон жертви, досить один раз натиснути на надіслану зловмисниками посилання.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.