Світ

Стратегічний проривний проєкт: В Росії знову бізнес “обкладауть” новими податками

Схоже на те, що санкції дають добрячі результати і казна Кремля відчуває шалений брак ресурсів.

В уряді Росії обговорюють введення донастройки податків, яка буде щорічно приносити в бюджет 400 мільярдів рублів. Підвищити податки задумали в металургійній і нафтовій галузях, також планується змінити систему сплати акцизів. Про це повідомляє газета «Ведомости» з посиланням на джерела.

Відзначається, що мова йде про додаткові надходження на 2022-2024 рік. Кошти будуть розподілені нібито на якісь стратегічні цілі – комплекс нових проривних проектів, пояснили співрозмовники видання.

В рамках так званої надбудови обговорюється підвищення податку на видобуток корисних копалин для металургійної галузі, що може принести додатково 100 мільярдів рублів щорічно; розширення податку на додатковий дохід для нафтової галузі, що дасть 90 мільярдів рублів; коригування системи сплати акцизів, зокрема введення нових зборів, що принесе ще близько 100 мільярдів; а також донастройку податків для багатих, вигоду від якої також оцінюють в 100 мільярдів рублів.

Що стосується змін в металургійній галузі, податки в якій вже підвищували рік тому, підсилити навантаження хочуть стосовно незачеплених минулими нововведеннями. Зокрема, мова піде про дорогоцінні метали. Нові акцизи планують ввести на цукровмісні напої і деякі види алкоголю.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.