Світ

За прикладом України та країн Балтії: Узбекистан витісняє російську мову

В Узбекистані опублікований законопроект, який передбачає адміністративну відповідальність для держслужбовців за ведення діловодства не державною мовою.

Як пояснили в Міністерстві юстиції країни, відповідно до закону, «в органах державної влади і управління робота ведеться державною мовою і в разі потреби забезпечується переклад на інші мови».

Також зазначається, що проект закону охоплює діяльність держорганів і організацій, і адміністративна відповідальність може бути застосована тільки відносно посадових осіб, передають Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ.

На обговоренні законопроект пробуде до 10 травня.У поясненні до документа зазначено, що законодавці орієнтувалися на приклади подібних в Україні, Латвії, Литві, а також Таджикистані. Досвід з питання про використання державної мови цих країн названий позитивним.

При цьому, з українських нормативних актів автори навели як приклад закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», прийнятий у квітні 2019 року.Мін’юст Узбекистану пояснює актуальність доповнення статті КоАП тим, що, хоча єдина державна мова в республіці – узбецька, «в даний час в деяких державних установах діловодство ведеться не державною мовою, а іншою».

У РФ вже висловили стурбованість, що закон нібито обмежить права російськомовного населення. У Мін’юсті Узбекистану на це відповіли, що законопроект «ніяким чином не обмежує конституційні права націй і народностей, що проживають на території республіки».

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.