Наука

Вчені виявили в структурі рубіна залишки організмів віком кілька мільярдів років

Практично щодня у тому чи іншому куточку планети вчені щось розкопують, вираховують, ситнетзують, і створюють. Багато сьогодні хочемо розказати про випадок, яки дозволив дослідникам отримати нові дані про стародавні способи життя.

Немає сумнівів у тому, що існує безліч артефактів стародавнього світу, які відкривають завісу таємниці життя людей багато тисяч років тому. Окремі вирізняються своєю унікальністю та здатністю збільшити людські знання про раніше невідомі аспекти історії. Іноді навіть про те, що на Землі відбувалося мільярди років тому! 

Сліди стародавнього життя  

Нещодавно до рук вчених потрапив рубін, який вважається найстарішим із виявлених за весь час. Вважається, що його вік становить близько 2,5 млрд. років. 

Усередині об’єкта було знайдено сліди вуглецю, який колись був найдавнішим живим організмом. Після цього вчені зайнялися дослідженням родовища рубінів, що знаходиться в Гренландії. Тому що перший камінь було знайдено саме там. Місце серйозно зацікавило фахівців.

В одному з каменів було виявлено мінерал графіту. Він повністю складався з вуглецю. Його дослідження показало, що це залишки чи не перших живих організмів, які сформувалося на нашій планеті. Дослідники вважають знахідку по-справжньому унікальною, адже вперше вдалося побачити свідчення стародавнього життя в рубінах. Наявність графіту є підказкою для розуміння того, як рубіни змогли сформуватися в цій локації.   

Як бактерії опинилися в камені

Після аналізу ізотопного складу атомів вуглецю графіту з’ясувалося, що більшість всіх атомів наділена однією і тією ж масою. Вона дорівнює 12. І лише кілька атомів мали велику масу. Це підштовхнуло вчених зробити висновок, що легші атоми колись були живими організмами. Швидше за все, це були деякі фотосинтезуючі бактерії.  

Живі організми потребували легких атомів вуглецю. Так відбувається тому, що їм потрібна менша кількість енергії для включення в клітини.  

Вчені впевнені, що графіт був потрібний для того, щоб рубін зміг утворитися. Вплив графіту змінив хімічний склад оточуючої породи, щоб сформувати сприятливі умови збільшення рубіна.   

Хто б міг подумати, що в надрах коштовного каменю можуть бути сліди органіки? А сьогодні науковці не сумінвають, що це справді так. 

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.