Подорожі

В Румунії є соляна шахта Саліна Турда – одне із найнеймовірніших місць на землі.

Турді обов’язково варто додати в маршрут по країні, незважаючи на її віддаленість від звичних точок подорожі по Румунії. Це місце претендує на те, що може перевернути вашу виставу про цю країну.

Про це пише Файна сторінка.

Соляна шахта Турда сьогодні

Шахта Турда — місце, яке ніяк не очікуєш побачити в Румунії з її традиційними будиночками та церквами, замками чи залишками комуністичної спадщини.

Старовинне обладнання для видобутку солі, яке можна побачити у Шахті Турда

Це неймовірна пам’ятка, подібних немає навіть в тих країнах, де ландшафтний і промисловий дизайн знаходяться на найвищому рівні. І всі складнощі з потраплянням до Турди з лишком окупляться враженнями, які там отримаєте.

Турда – найвідоміше родовище солі в румунії, і називається воно Саліна Турда . Сіль у цих місцях добували ще за часів Римської імперії, щоправда, на самих початках збирали її з поверхні. Видобуток то припинявся, то відновлювався, видобуток солі все-таки мав найважливіше стратегічне значення в часи, що давно минули.

Старовинне обладнання для видобутку солі, яке можна побачити у Шахті Турда

Активний видобуток солі тут завершився після того, як обладнання шахти сильно застаріло у 1932 році. Під час війни шахта використовувалася як притулок, а 1992 року шахта остаточно стала туристичним об’єктом.

У 1992 році Шахта стала туристичним об’єктом.

Повноцінною пам’яткою шахта стає у 2010 році, коли внутрішню територію її облаштували та перетворили на розважальний центр із човновою станцією, на якій можна взяти на прокат човен та покататися підземними озерами, колесом огляду і навіть з міні-гольфом. А ще тут обладнаний центр оздоровлення зі спа-процедурами.

Човнова станція. Тут можна взяти човен напрокат і покататися підземними озерами

Все це дивним чином виглядає на тлі вкритих сіллю стін.

Сьогодні дуже складно повірити, що все, що тут зроблено – зроблено людськими руками, так вона виглядає. Ви ніби опиняєтеся в сюрреалістичному світі, де поєднуються давня історія та футуристичні об’єкти.

Соляна шахта Турда сьогодні

Біля печери два входи: новий та старий. Паркування знаходиться біля нового входу, а старий зручний тим, хто добирається автобусом або ризикнув піти пішки з міста Турда. Якщо ви увійшли через старий вхід, то доведеться досить довго йти тунелем.

Тунель, що веде до основних принад Турди

Як би тепло не було на вулиці, беріть із собою теплі речі. Температура у шахті не вище 11–12 градусів. Жодних шортів та сандаль — вам буде холодно.

На відвідування, фотографії та розваги закладайте мінімум години зо три.

Вражаюче, але всередині є вайфай. Тож можна відразу ж ділитися фото у Instagram.

Соляна шахта Турда сьогодні. Ліфт

Що можна побачити у шахті:

Галерею Франца-Йосифа. Ця дорога для транспортування солі на поверхню досягла 917 метрів. В кінці XIX століття, її довжина під землею становила 526 метрів. Після припинення солевидобутку, у другій половині минулого століття тут зберігали сир.

Турда.  Найглибша криниця діаметром 72 метри і 102 місця у висоту
Турда. Найглибша криниця діаметром 72 метри і 102 мтетри у висоту

Ехо-шахту «Йосиф» із глибиною 112 метрів. Як випливає з назви, тут дуже гарна звукова луна, яка утворюється через відсутність зв’язку з іншими шахтами.

Кімнату «Кривак» . Це 8-кутове приміщення, яке використовувалося для вертикального транспортування матеріалів із шахти «Рудольф». Тут можна побачити унікальну машину для підйому солі , що збереглася.

Старовинне обладнання для видобутку солі, яке можна побачити сьогодні в Шахті

Зону видобутку солі. У цьому просторі розташована шахта, через яку блоки солі доставлялися із шахти «Рудольф» до транспортної галереї. У зменшеному вигляді тут представлені технології та процес добування солі. Реконструкція виконана у масштабі 1:20.

Кристали солі. Шахта Турда

Шахту “Рудольф” має глибину 42 метри. Це остання свердловина, де велися роботи з видобутку солі в печері «Саліна Турда». До неї можна спуститися сходами зі 172 ступенів або на ліфті з панорамним видом. З одного боку, в шахті утворені сталактити, які ламаються, досягаючи висоти близько 3 метрів.

Шахта Турда сьогодні – найцікавіший об’єкт для відвідування

Шахту «Тереза» , що за формою нагадує конус або дзвін. Її глибина – 120 метрів. Тут можна побачити соляний каскад, озеро та соляні сталактити. Глибина підземного озера від 0,5 до 8 метрів. У центрі озера із соляних відходів утворений острів, що досягає 5 метрів заввишки. До острова можна доплисти на орендованому човні.

Шахта «Антоній» не пов’язана з іншими шахтами соляної печери «Salina Turda». Її глибина становить 108 метрів, видобуток припинився тут 1862 року.

Невеликі печери шахти

Екскурсії на цілий день часто поєднують відвідування соляної шахти з місцевими пам’ятками, такими як крута ущелина Турда, химерне село Ріметеа; та Цитадель Альба-Кароліна в колишній столиці Альба-Лулії.

Шахта Турда сьогодні
Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.