Еокологія

Сині кити за вечерею – безпілотник зняв воістину грандіозне відео

Учені займалися вивченням морської фауни в Південному океані біля берегів Нової Зеландії і за допомогою безпілотника змогли відобразити блакитного кита. 

Величезна тварина збиралася пообідати крилем – маленькими мешканцями океану, які нагадують креветок. Щоб насититися, величезному киту потрібно кілька тонн криля, а тому вони вистежують їх косяки і на повній швидкості з відкритим ротом вриваються в самий центр. 

Кити можуть вирости до розміру трьох автобусів, йдеться у відео, представленому нижче.

Сині кити за вечерею - безпілотник зняв воістину грандіозне відео

Синій, або блакитний, кит – найбільша істота на планеті і в океані. Його довжина може перевищувати 30 метрів, а вага – 170 тонн. Ці дивні створіння живуть в самих різних частинах світу, де не надто тепла або холодна вода.

Через китобійний промисел в минулому столітті популяція цих морських гігантів неабияк постраждала, але в останні роки вона стала відновлюватися. Основну роль тут зіграли зоозахисники і закони багатьох країн про заборону китобоїв.

Раціон харчування китів не настільки багатий. В основному вони харчуються дрібними істотами в великих кількостях, такими як криль, планктон, креветки, рачки, дрібні рибки або невеликі восьминоги. У китів немає зубів, а лише вус – це немов ширма, яка не дає з’їденим істотам виплисти назад з водою. Щоб не відчувати голоду, китові потрібно щодня з’їдати 1,5 тонни корму. Зазвичай кити роблять як в ролику – на великій швидкості заковтують кілька тонн води і криля, потім закривають рот і випускають воду назад, а видобуток залишається за вусом. Цікаво, що тварина такого розміру може «ненавмисно» проковтнути і велику рибу і навіть зіваку аквалангіста, плаваючого поруч з косяками криля.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.