Минуле

Стало відомо, що люди полювали вже два мільйони років тому

Команда дослідників під керівництвом Університету Сан-Дієго вивчила кістки тварин із двохмільйонного археологічного місця під назвою Канджера-Південна, поблизу озера Вікторія на заході Кенії, Африка. У новій роботі, опублікованій в журналі Quaternary Science Reviews, представлено кістки газелі та антилопи гну, вирізані інструментами, створеними людьми. Команда заявила, що їхня робота має докази найранішого «полювання на гомінінів».

Насічки на кістці, залишені стародавніми мисливцями, шляхом різанини.

2022 рік, рік змін парадигм

Команда з Університету Сан-Дієго, штат Каліфорнія, розвіяла будь-який скептицизм, який залишився, що 2 мільйони років тому люди здобували або викрадали продукти для існування у мертвих тварин і рослин. На відміну від ідеї, що люди вижили використовуючи м’ясисті кістки туш, залишених великими кішками, нове дослідження виявило сліди «м’ясних слідів» на газелі та кістках антилоп гну, залишених стародавніми мисливцями.

Скептично налаштовані археологи зазвичай вказують на те, що сліди були спричинені зубами тварин або природним вивітрюванням. Але не в цьому випадку, оскільки сліди порізів були знайдені на кістках у місцях, куди могли отримати доступ лише людські інструменти. Ось чому команда сказала, що їхнє дослідження є одним із «найстаріших вагомих доказів полювання серед стародавніх людей».

Врегулювання застарілих археологічних аргументів

Провідний дослідник, професор Дженніфер Паркінсон, є зооархеологом і палеоантропологом з Університету Сан-Дієго. Вчений написав у новій роботі, що збільшення споживання м’яса є «одною з головних адаптаційних змін у харчовій еволюції гомінінів». У дослідженні розглядали кістки газелі та антилопи гну, які були поширені на відкритій трав’яній території близько 2 мільйонів років тому, на яких є крихітні сліди різання.

До цих пір завжди сперечалися, чи ці сліди були зроблені доісторичними мисливцями, які були людьми, чи зубами та кігтями хижака. Нове дослідження показує, що здобич з Півдня Канджери була «зарізана в тих місцях, які, швидше за все, вже були очищені від м’яса, якби тварин вбили такі хижаки, як великі кішки».

Нове дослідження показує, що здобич була «зарізана в тих місцях, які, швидше за все, вже були б очищені від м’яса, якби тварин вбили хижаки, як великі кішки».

Аналіз мікропозначок 2-мільйоного віку що несуть інформацію про стародавніх мисливців

На завершення команда сказала, що їхні висновки свідчать про те, що 2 мільйони років тому стародавні люди полювали, а потім самі вбивали здобич. Професор Паркінсон розповіла New Scientist , що ранні гомініни «не грабували» здобич великих кішок, і що нові докази, надані в її роботі, демонструють сліди різання «в місцях, де не було б м’яса якби здобич була вкрадена».

Дослідники знайшли сліди різанини на кістках газелі та антилоп гну «в тих місцях.

Хоча відомо, що ранній предок людини полював і різав здобич у цьому регіоні Африки 2 мільйони років тому, поки невідомо, як саме! Доктор Паркер каже, що археологи розкопали “тисячі кам’яних знарядь” на півдні Канджери, але жодних кісток самих мисливців на цьому місці ніколи не було виявлено. Дослідники підозрюють , що Homo habilis є головним кандидатом, оскільки їхні останки були розкопані в сусідніх місцях. На даний момент невідомо, як саме полювали ці ранні гомініди. Проте, підозрюється, що серед давніх мисливських хитрощів були засідки та кидання дерев’яними списами.

Homo habilis – судово-медична реконструкція/апроксимація обличчя.

Стрибки лише за 10 років

Лише в 2013 році Live Science висвітлювала публікацію статті від 25 квітня в журналі PLOS ONE , яка підтверджувала ідею про те, що «м’ясо в давнину 2 мільйони років тому сприяло великим змінам у видах Homo в той час». Лише дев’ять років тому стало проривним відкриттям, що тисячі кам’яних знарядь, які використовували стародавні гомініни, були призначені для різання та знищення тварин принаймні 2 мільйони років тому.https://www.youtube.com/embed/QL5VCs7scbU

Тепер ми знаємо, що ранні люди активно полювали близько 2 мільйонів років тому, що спричинило швидке збільшення розмірів мозку та тіла, що спостерігається у скам’янілості того часу. З їхнім набряклим мозком і біцепсами люди мігрували з Африки до Євразії приблизно в цей час, а м’ясисті здобиччі тварини, яких вони переслідували, робили засідки та ловили в пастку, забезпечували енергію для тих трансформацій і міграцій, що змінюють еволюцію.

Автор Ешлі Коуі

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.