Наука

Що спровокувало двотижневе мовчання усіх марсоходів та зондів вкінці жовтня 2021?

На початку жовтня 2021 року NASA втратило зв’язок з усіма своїми марсоходами та марсіанськими зондами на два тижні. Ця проблема торкнулася не лише США, а й усі космічні держави, чиї апарати працюють на Червоній планеті: Китай, Європейський Союз, Індія, ОАЕ.

У цій ситуації немає нічого дивного. Така проблема цілком очікувана і трапляється, коли відбувається протистояння Марса та Землі. Марс, Сонце та Земля вишиковуються в одну лінію, і дві планети починають “дивитися” один на одного через наше світило. Будь-які радіохвилі, які вчені відправляють на Марс, проходять поряд із Сонцем, що може спотворити їх та змусити апарати виконувати неправильні команди. Тому марсіанським роботам дають “двотижневу відпустку”.

Вчені точно знають, коли чекати на таке явище і заздалегідь готуються. Марсоходам інженери відправляють команду перейти в режим очікування, а орбітальним зондам посилають команду “збір та зберігання даних”. Зонди продовжують роботу в автономному режимі і при першому контакті з Землею відправляють всю отриману інформацію.

У майбутньому, коли до Марса відправляться люди (сподіваємося, що це трапиться на нашому віці), і Червону планету почнуть вивчати ще більше роботів, “двотижнева відпустка” марсіанської техніки вчені вже не надаватимуть. Вони, швидше за все, запустять супутник-ретранслятор у точці Лагранжа L4 або L5 системи Земля-Сонце. Супутники-ретранслятори дозволять спілкуватися з марсіанськими апаратами 24/7.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.