Головне Минуле

Чоловік просто хотів зробити ремонт у своєму будинку, те що він знайшов вразило всіх

Лукас Асікона Рамірес – мешканець маленького містечка Чахуль у Гватемалі. Коли Рамірес у 2003 році почав робити ремонт у своєму будинку колоніальної епохи, він гадки не мав, що зробить археологічне відкриття.
Чоловік зняв стару штукатурку зі стін у кухні, і його очам постала дивовижна картина — низка барвистих фресок. На щастя, Рамірес поставився до знахідки серйозно і звернувся до археологів. Виявилося, що це майянські малюнки XVI-XIX ст.

Чахуль – невелике місто, в якому живуть нащадки корінного народу Гватемали Ішіль-майя. Місто збудували іспанці навколо храму Домініканського ордену в колоніальні часи (1524-1821). Фрески, виявлені в будинку Лукаса Раміреса, належать саме до цього періоду історії.

На малюнках зображений якийсь ритуальний танець: велика процесія, частина фігур одягнена у традиційний місцевий одяг, на інших одяг у європейському стилі. 

Реставрація та вивчення фресок у будинку Лукаса Раміреса – це лише початок роботи археологів у Чахулі. 

Фахівці знайшли подібні розписи у ще 3 будинках міста. На думку вчених, всього у місті може бути близько 20 будинків із фресками, прихованими штукатуркою.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.