Наука

Марсохід «К’юріосіті» натрапив на щось дуже схоже із бетоном

Якось команда «К’юріосіті» обрала скелю для буріння і назвала її Voyageurs. Марсохід мав взяти там зразки, але бур не зміг пробитися в породу і застряг уже за кілька сантиметрів. 

За всю історію місії «К’юріосіті» така невдача його спіткала вперше, 2018 року. До цього його буру піддавалися всі зустріті скельні породи.

В області, куди приїхав марсохід кілька років тому, скелі виявилися набагато міцнішими, і вчені досі хочуть зрозуміти чому.

«Можливо така жорсткість пов’язана з водною хімією у цій місцевості? – Запитує Марк Сальваторе, один з учених у команді марсохода. — Чи така жорсткість виникла в результаті цементування, коли багата залізом вода проникла в осадові породи?»

У будь-якому разі, ці факти допоможуть вченим зрозуміти, яким був Марс мільйони років тому до того, як перетворився на пустелю, хай навіть марсоходу не вдалося взяти зразки.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.