Персона

КЛІМКІН: Україна має називати речі своїми іменами, інакше білоруси нам цього не пробачать.

ЦВК у Мінську сьогодні оголосила офіційні результати виборів. Я в них не вірю, Вам теж не раджу, але це не головне. Важливо, що в них не вірить дуже багато білорусів і, що відбувається вперше, – вони готові боротися. Про це в Фейсбуці пише ексміністр МЗС України Павло Клімкін.

Існує декілька варіантів розвитку подій, але очевидно, що статус-кво на перспективу вже не буде. Можна робити з виборів театральні вистави, але глядачам вони вже “не заходять”. Вистави несправжні, а от емоції білорусів – справжні.

Забавно читати, як нам іноді намагаються нав’язати вибір: або недемократичний Лукашенко, або хтось проросійський, хто для для України буде “гіршим за нього”, тому вибираємо краще з гіршого. Це все одно, що вдавати з себе страуса та ховати голову в пісок, чи куди там він її ховає. Обережний тон наших заяв зрозумілий, але маємо називати речі своїми іменами, адже інакше білоруси нам цього не пробачать.

У китайців є прислів’я, яке мені дуже подобається: коли вітер, то потрібно будувати вітрові млини, а не огорожі. Для багатьох світових гравців події у Білорусі – це геополітична гра, а для нас – питання нашого існування, тому “відсидітися” не вдасться й неможливо. Це дуже небезпечна тактика.
Хай живе вільна та європейська Білорусь!

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.