Uncategorized

Кінець інакомдумства: Путін повертає, кошмарні совкові статті у Кримінальний кодекс

До 20 років в’язниці для незадоволених війною. Влада хоче повернути в КК радянську статтю «за зраду батьківщині», карати солдатів, які здалися в полон, і оголошувати злочинцями за антивоєнні плакати

«Завдання – кошмарити всіх, хто виступає проти війни. Лякають людей для страху», — каже юрист та іноагент, позбавлений статусу адвоката в Росії глава «Першого відділу» Іван Павлов.

У пакеті поправок до КК, внесеному декількома депутатами від партії Путіна, вводиться покарання для громадянина Росії від 12 до 20 років за участь у збройному конфлікті або військових діях на території іноземної держави, що суперечать інтересам Росії (стаття 208 Кримінального кодексу України «Організація незаконного озброєного» формування чи участь у ньому»). Це нововведення торкнеться, наприклад, адвоката та колишнього учасника ігор ЧДК Іллі Новікова, який нещодавно оголосив, що тимчасово залишив свою професійну діяльність та пішов у тероборону Києва, вважає Павлов.

В КК також збираються повернути статтю про «зраду батьківщини», яку фактично було скасовано після розпаду СРСР. “Перехід на бік супротивника “в умовах озброєного часу” означає, що солдатів, які потрапили в полон, на батьківщині чекатиме тривалий термін”, – зазначає Павлов.

✍️ Статтю 275.1 КК («Конфіденційна співпраця зі спеціальними службами іноземної держави») додадуть покарання за співпрацю з організаціями, які так чи інакше взаємодіють зі спецслужбами іноземної держави, а також спеціальними приватними розвідувальними організаціями.

«Але, на практиці будь-яка організація може виявитися співпрацею зі спецслужбами. Наприклад, у справі співробітника НДІ «Роскосмосу» Віктора Кудрявцева визнаний організацією, яка співпрацює зі структурами НАТО, хоча це громадська організація», – пояснює Павлов.

Нововведення торкнуться і статті 284 Кримінального кодексу, яка карає за участь у «небажаних організаціях», — тепер це стосуватиметься діяльності на території будь-якої держави, зазначає Павлов. Це може стати приводом для заочного арешту та блокування рахунків політичних емігрантів.

Зміни у статті 276 КК «Шпигунство» торкнуться насамперед тих, хто розповідає про війну, наприклад глави CIT Руслана Левієва, вважає Павлов. “Якщо раніше це була держтаємниця, то тепер не тільки держтаємниця, але ще й деякі відомості, які можуть бути використані проти збройних сил Росії”, – зазначає Павлов.

❌ Для тих же, хто відкрито виступає проти війни, підготували поправку до 284 статті КК РФ «Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності». «Якщо раніше вийшов із плакатом і отримав адміністративний штраф, то тепер це вже буде кримінальна стаття, хоча каратиметься штрафом», — резюмує Павлов.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.