Бункер у Альпах
Минуле

Капсула часу: Танучий льодовик оголив в Альпах бункер часів Першої світової

В альпійських горах виявили укріплені позиції часів Першої світової війни, розташовані неподалік італійського і швейцарського кордону. Про це повідомляє Файна сторінка за матеріалами газети Washington Post.

Бункер та інші оборонні споруди були збудовані на висоті 3 кілометри армією Австро-Угорщини у 1915 році: на той час ця територія належала їй. Усередині казарм-печер знаходиться військове спорядження, книги, цигаркові пачки та кістки тварин.

Автор: Джованні Кадіолі
Джованні Кадіолі

«Ці місця буквально завмерли у часі, – каже Джованні Кадіолі, історик з Падуанського університету (Італія). На думку вчених, ключову роль у відкритті історичної пам’ятки відіграло глобальне потепління, яке розкрило «капсулу часу».

Крім казарм, у комплексі обладнано кулеметні точки, побудовано захищені переходи та тунелі. Італійці не змогли захопити ці позиції: австрійці покинули їх лише у листопаді 1918 року за умовами перемир’я, що поклало край війні. 

У ході бойових дій людям довелося зіткнутися із суворими природними умовами. Історики вважають, що від обморожень, падінь та лавин загинуло більше людей, ніж від дій супротивника.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.