Дім

Як ефективно протидіяти появі мурах в домі

Появу в будинку мурах можна порівняти зі справжнім стихійним лихом. Комахи швидко розмножуються, і їх можна виявити де завгодно, включаючи шафи з продуктами харчування, одягом і навіть побутовою технікою. Позбутися від такої напасті дуже складно, адже мурахи, як відомо, надзвичайно витривалі, і невелика спроба їх цькування тільки збільшить працьовитість і наполегливість комах. 

Мурахи здатні прогризати целофанові пакети з крупами, псувати побутову техніку, вони моментально з’являються, варто тільки почати готувати їжу. Однак головна небезпека криється в тому, що ці комахи є переносниками різних інфекцій. Виявивши в будинку кілька мурах, необхідно відразу ж позбутися від них, інакше протягом декількох тижнів доведеться шукати способи позбавлення від цілої колонії комах.

Як позбутися від мурашок в будинку?

Мурахи, як і багато комах, не переносять запах гвоздики, петрушки, цибулі, лимона і часнику, тому варто розкласти їх в місцях найбільшої концентрації колонії. Мийте підлогу розчином оцту в воді, але робити це потрібно кілька разів на день, оскільки запах швидко випаровується і, відповідно, такий спосіб боротьби з комахами може не дати ніякого результату. Для того, щоб швидко позбутися від шкідників, необхідно знайти мурашину матку, але такі пошуки зазвичай тривалі і нечасто дають позитивний результат.

Одним з найдієвіших способів протидії мурахам є хімікати, придбати спеціальні препарати можна в будь-якому супермаркеті. Однак варто дуже обережно підходити до такого питання, особливо, якщо в квартирі є маленькі діти або домашні тварини. Крім того, дуже важливо дотримуватися дозування, частоти обробки предметів хімією і ін.

Серед, представлених на полицях магазинів, найбільш дієвими вважаються: «Рейд», «Дохлокс», «Раптор», «Фронтлайн» і «Регент». У кожного засобу свій принцип дії, тому перед покупкою варто ознайомитися з написами на упаковках.

Найдієвіший спосіб позбавлення від мурашок

Якщо хімікати не допомагають, або немає можливості їх використовувати, варто зіграти на головній слабкості комах. Відомо, що мурахи дуже люблять солодке, тому підійдуть різні ласощі, включаючи цукор, варення та ін. Наприклад, змішайте варення зі свіжими дріжджами і борною кислотою. Отриману масу потрібно тонким шаром розмазати по плоскій тарілці і залишити на деякий час. Через кілька годин після «святкового застілля» мурахи почнуть гинути. Щодня готуйте нові порції «частування», і вже через 5-7 днів мурахи зникнуть практично повністю.

Хороша стратегія протидії мурахам і за допомогою бури. Змішайте мед, воду і буру, налийте в невеликі ємності і розставте в місцях скупчення комах. Головний секрет цього методу – варто використовувати дуже мало отрути, щоб мураха, яка напилася такої рідини, не загинула сама, а заразила личинок. Таким чином, рід шкідників просто-напросто виведеться.

Для боротьби з мурахами гуманним способом можна використовувати і спеціальну техніку. Наприклад, китайці пропонують скористатися ультразвуковим відлякувачем. Подібні пристосування можуть діяти комплексно, тобто відлякувати не тільки мурах, але і щурів, мишей, комарів, тарганів і ін.

Важливо пам’ятати, що робочі мурашки носять їжу мурашиній матці по одній і тій же доріжці. Обробіть цей шлях соком часнику або м’яти. Також стежку можна окропити розчином з чайної ложки цукру і столової ложки борної кислоти. Замість цукру можна використовувати мед, в будь-якому випадку, солодкість послужить відмінною приманкою – робочі мурахи обов’язково будуть підбирати крихти і відносити мурашиній матці. Зверніть увагу, що такий розчин швидко випаровується, тому потрібно регулярно оновлювати його.

Для мурах, що полюють за здобиччю, можна приготувати іншу страву. Зваріть одну картоплину і одне яйце, потім зробіть пюре з картоплі і жовтка . В отриману суміш додайте один пакетик борної кислоти і кілька пучок цукру. Скачайте масу в маленькі кульки і розкладіть на шляху проходження мурах до матки. Після цього потрібно стежити, щоб мурашкам не було доступу до води. Через кілька днів такого мору всі комахи вимруть.

Профілактика мурах в квартирі

Багато людей скаржаться, що через кілька місяців після успішної боротьби мурахи знову окупують квартиру. Щоб цього не сталося, необхідно вживати профілактичних заходів. Мурахи навряд чи поселяться в будинку, де нічого їсти. Не допускайте, щоб в шафах були крихти від крупи. Після приготування їжі відразу мийте посуд, столи, плиту та ін. Слідкуйте за їжею домашніх тварин, дуже часто мурахи заводяться в сухому кормі. Перевірте всі банки, кульочки, пакетики з приправами і крупами – все повинно бути щільно закрито. Після використання спецій на краях банки не повинні залишатися крупинки, оскільки вони є ситною їжею для мурашок. Як можна частіше проводьте вологе прибирання, щоб гарантовано убезпечити свій будинок від нового нашестя комах.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.