Наука

Чи можливо подорожувати в часі, долаючи швидкість світла?

Подолати світлову межу – давня мрія як фізиків, так і численних фантастів. Але що говорить із цього приводу сучасна наука?

В оригінальному фільмі 1978 року про Супермена прибулець повертається в минуле, облітаючи земну кулю зі швидкістю, що перевищує швидкість світла. Це неймовірні цифри, оскільки швидкість світла становить трохи менше ніж 300 000 км за секунду!

Поки ми навіть близько не підійшли до цього показника: найшвидший рукотворний об’єкт, космічний зонд, розвинув швидкість «всього» до 150 км в секунду!

Але давайте спробуємо уявити: суто теоретично, чи може створений людиною об’єкт стати швидшим за швидкість світла і, таким чином, подібно до надлюдини, подорожувати в часі? Відповісти на це питання допоможуть експерти в галузі астрофізики, астрономії та фізики.

Чи будемо по-іншому сприймати час, мандруючи на граничних швидкостях?

Теорія відносності Ейнштейна визначає, що час не є універсальним — він відносний. Експеримент Хафеле-Кітинга 1971 року показав, що годинник, який летів літаком, що розвинув високу швидкість, відставав від годинника, що залишився на землі.

Зовсім недавно було виявлено, що точний атомний годинник працює з різною швидкістю, коли один рухається щодо інших. Це називається «уповільненням часу».

Доктор Шон Метт, експерт з астрономії та астрофізики з Університету Ексетера у Великій Британії, пояснив: «Якщо хтось подорожує зі швидкістю, близькою до швидкості світла, час поводиться інакше, ніж ми звикли. Таким чином, можна рухатися вперед у часі швидше, ніж це робитимуть ті, хто залишився позаду. Тож теоретично прискорений об’єкт може вирушити у майбутнє, але повернутися назад уже не зможе».

Чи можна подорожувати швидше за швидкість світла?

Всі експерти зійшлися на думці, що неможливо подорожувати швидше за швидкість світла, що також зазначено в теорії Ейнштейна.

Доктор Ерік Тітлі, експерт з астрономії та астрофізики з Единбурзького університету, пояснює: «Зовсім очевидно, що жоден об’єкт чи інформація не можуть рухатися швидше за швидкість світла. З зовнішньої точки зору, будь-яка додаткова енергія, що додається до тіла, щоб довести його до швидкості світла і перевищити її, просто асимптотично прискорює його до тієї ж швидкості світла».

“Асимптотично” в даному випадку означає, що якесь тіло наближається до швидкості світла, але ніколи не досягає її за фактом.

Жоден об’єкт не може рухатися швидше за швидкість світла, тому що при прискоренні тіла стають важчими. Отже, тільки світло може подорожувати зі швидкістю світла – тому що у нього немає маси як такої.

Висновок: подорож на швидкості може змінити ваше сприйняття часу, але подорож у часі зі швидкістю, що перевищує швидкість світла, на жаль, неможлива.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.