Минуле

А ви знали, що у 16 ст. використовулась карта, складена ще у 150 році до нашої ери?

Про це мало хто знає, але насправді уявлення про географію, до 16 століття змінювались не надто стрімко. Бцльше того мореплавці і купці, яким доводилось доласти значні відстані користувались картами яким по суті було пів тисячоліття. Так-так у 16 столітті, кати які були складені ще 150 років до нашої ери були повністю актуальними. Про це пише Файна сторінка.

Зокрема мова йде про Візантійську копію карти Птолемея (1420 рік) яка відносно не погано збереглась навіть до нашого часу.

Карта світу Птолемея базується на описі, що міститься в книзі Птолемея «Географія», написаній близько 150 р.н.е.

Карта Птолемея

Ця праця складалася з текстової частини (яка дійшла до нас) та карт (оригінали не збереглися; відомі лише пізні копії та реконструкції). У текстовій частині зазначаються широта і довгота населених пунктів, витоків і гирл річок, мисів, гір та ін. географічних об’єктів. Межі розселення племен позначаються ріками, морями, горами тощо.

Незважаючи на численні помилки, праця зберігала практичне значення аж до кінця 16 ст. Починаючи з 1475, її не раз друкували в Європі.

Достовірно відомо, що Христофор Колумб мав на своєму штурманському столі саме географічні карти Птолемея.

Значний внесок карт Птолемея полягає у першому використанні поздовжніх та широтних ліній, а також у визначенні місцезнаходжень земних територій за допомогою небесних спостережень. Ідея глобальної системи координат надихнула на більш математичну обробку даних у картографії.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.