Еокологія

А ви чули про зникнення бджіл? А знаєете, що ми можемо стати наступними?

Сьогодні весь світ забив тривогу пов’язану із ризиком знинення цієї безцінної комахи. Це явище “накльовувалось” давно, але стало чітко помітним в 1990-х. Багато світових науковців переконані, що саме ця проблема більше аніж пандемія, може погубити все людство. 

У разі вимирання бджіл під загрозу знкнення потрапляють всі фрукти, овочі, бавовна та інші рослинні культури, без яких люство просто приречене. 

Однією з основних причин загибелі бджіл вважаються пестициди, якими активно обробляють поля. Інша причина – зниження кількості медоносних рослин. Сьогодні побалакаємо про цих дивовижних комах, від яких ми так сильно залежимо!

А факти такі:

– Щоб людина отримала одну ложку меду, 200 бджіл повинні працювати протягом дня.

– Це Чудо природи може легко відлітати від вулика на відстань до 3 км і при цьому завжди знаходити дорогу додому.

– Запліднена бджолина матка не жалить людину навіть в роздратованому стані. Своє жало вона використовує тільки для захисту від суперниці.

– Серед цих маленьких трудяг існує особливий вид альбіносів, який характеризуються білими очима. Вони, як правило, сліпі від народження і приречені на загибель.

– Завантаживши своє черевце нектаром, бджола втрачає здатність жалити.

– Представники одного вулика не можуть залетіти в інший, інакше вони негайно будуть атаковані.

– Іноді бджіл використовують при пошуку вибухових і психотропних речовин. Вони показують навіть кращі результати, ніж спеціально навчені собаки.

– Бджоли – колективні комахи, які не можуть довго жити на самоті. У великих сім’ях бджола живе довше, ніж в маленьких

– Бджола ніколи не вмирає всередині вулика, за винятком зими, коли вони впадають в сплячку. Розумна істота відчуває наближення своєї смерті і вчасно покидає вулик, відлітаючи якнайдалі. Якщо так сталося, що бджола загинула в вулику, то інша бджола винесе її тіло. При цьому вона відлетить якнайдалі і тільки там кидає трупик. Робиться це для того, щоб бактерії, які розмножуються в мертвому тілі, не заражали здорових комах.

– Ці малятка не вміють розрізняти червоний колір.

– Середня тривалість життя бджоли-матки досягає 4-5 років, а звичайної робочої бджоли в літній період – всього 30-60 днів.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.