Дім Психологія

Залізобетонна правда. Ніколи не позичайте грошей близьким і друзям!

Питання грошей завжди викликає певні емоції. Звичайно, ніхто не любить говорити про труднощі, але трапляються такі моменти, коли доводиться порушити це питання. Ви напевне  опинялися в ситуації, коли хтось із ближніх просити у вас борг. Але ми робимо правильно, коли позичаємо гроші друга або родича?

Ось 7 причин, які підтверджують, що це погана ідея!

1. Дата повернення

Ви не є банком і не встановлюєте жорстку дату повернення і відсотки за користування грошима, і вже тим більше не виставляєте штрафні санкції і не нараховуєте пеню. Можна сказати, що такий кредит є звичайною усною домовленістю. Тим не менш, людина, яка бере у вас гроші, повинна знати про максимально швидке повернення. На жаль, люди постійно забувають про це. А ми деколи занадто сором’язливі, щоб попросити їх повернути ваші кровні.

2. Незручні прохання

Коли ми даємо значно суму грошів комусь близькому, ми починаємо автоматично турбуватися, так як фактично у нас немає гарантії, що ця людина поверне всю суму. Навіть якщо ми довіряємо йому, почуття неспокою все одно живе всередині. І воно посилюється, якщо боржник затримує повернення. Багато людей не відчувають себе комфортно, коли їм доводитися самим вимагати свої гроші назад, тому краще уникати подібних ситуацій.

3. Неформальні зобов’язання

Кажуть, що боржники є рабами своїх кредиторів. Кредитор ніколи не забуває про свої гроші, тому боржник просто зобов’язаний пам”ятати, що навіть самий близький друг зажадає повернути власні кошти. До речі, «погана пам’ять» боржника є однією з найпоширеніших причин конфліктів між родичами і близькими людьми.

4. Часті запити

Як правило, ніхто не любить просити про допомогу, особливо коли мова заходити про фінанси. Однак, на жаль, є люди, які постійно використовують інших, особливо тих, хто відрізняється чуйністю і безвідмовністю, і регулярно займають у них гроші. У таких випадках ви повинні бути дуже обережні. Якщо хтось попросив у вас в борг більше трьох разів – навіть якщо ці борги повертаються через якийсь час – варто подумати, чи довіряти цій людині і позичати йому в наступний раз.

5. Відсутність заощаджень

Коли люди дають в борг, багато з них витягують цю суму зі своїх заощаджень. Проблема починається тоді, коли кредитор сам потребує цих грошей і просить більш швидкого повернення. Позичальник, ясна річ, далеко не завжди поспішає з цим поверненням, і тим більше з усією сумою відразу. Такі ситуації вкрай неприємні, тому варто подумати заздалегідь, треба йти комусь назустріч і позичати йому гроші.

6. Прибуток і збитки

Коли ми даємо гроші родичам або друзям, ми не вимагаємо відсотків. Це означає, що ми нічого не отримуємо в замін, крім глибокої вдячності і подяки від людини. Звичайно, відчуття того, що ви змогли допомогти ближньому, – відмінне почуття. Але що ви будете відчувати в той момент, коли позичальник не зможе повернути ваші гроші? Ви залишитеся без заощаджень, а це дуже неприємна ситуація.

7. Міжособистісні стосунки

Позичання грошей може глобально вплинути на відносини між друзями або членами сім’ї. Особливо, коли гроші стають першою і головною темою під час розмов. Такі дискусії можуть призвести до охолодження відносин та виникненню конфліктів, що явно нікому не піде на користь. З цієї причини заздалегідь обміркуйте питання про те, чи є ваш добрий жест у плані фінансової підтримки гарною ідеєю чи ні

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.