Минуле

Вчені розгадали таємницю будівництва Стоунхенджа

Вчені зрозуміли, як саме було збудовано Стоунхендж – кам’яну мегалітичну споруду на території Великобританії, вік якої становить кілька тисяч років. Розкрити таємницю допомогли фотографії, зроблені з повітря, повідомляє The Sun.

Співробітники організації «Британська спадщина» вивчили знімки сарсенів (величезних, вертикально встановлених кам’яних блоків, які становлять зовнішнє коло) та помітили деталі, які раніше вислизали від їхньої уваги.

Так, на поверхні блоків знаходилися опуклості та ямки, явно зроблені штучно. Очевидно, завдяки цим опуклостям каміння щільніше прилягало одне до одного.

Фахівці припустили, що стародавні будівельники збирали кам’яні плити на зразок деталей Lego, вставляючи опуклість на одному фрагменті в отвір іншого. Аналогічний підхід застосовують і сучасні майстри, щоправда, переважно у деревообробній промисловості.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.