Авто Варто знати Психологія

ВАРТО ЗНАТИ: Що не можна робити, якщо вас зупинила поліція: топ помилок недосвідчених водіїв

Фахівці розповіли, які помилки допускають водії, коли їх зупиняє поліція.

Водії часто роблять помилки під час спілкування з поліцейськими, через що ситуація обертається не дуже вдало для них самих. Про це написав портал АвтоNews. Фахівці назвали найпоширеніші помилки. Які ж вони?

Виходити з авто без запрошення

Поліцейський, якщо у нього виникне в цьому необхідність, може запропонувати водієві вийти з автомобіля. Але водій може залишитися за кермом і спілкуватися з ним через відкрите скло. Якщо ви раптом вийдете з авто, поліцейський може вас у чомусь запідозрити.

Виправдовуватися

Не поспішайте виправдовуватися перед поліцейським, який вас зупинив. Це не дуже красиво. До того ж, вас можуть зупинити зовсім не по тій причині, по якій ви почнете вибачатися і виправдовуватися. Тому наша порада – не поспішайте «відкривати карти».

Хабарі

Українське законодавство передбачає кримінальну відповідальність не тільки за отримання хабара, але і за її передачу. Боротьба з хабарництвом в поліції розгорнулася неабияка. Краще не ризикуйте, а заплатіть штраф, якщо вже порушили правила дорожнього руху. Інакше наслідки можуть бути набагато сумнішими.

Погоджуватися з порушенням правил, якщо не порушували

Поліцейські теж люди і, отже, вони можуть помилятися. Якщо ви впевнені, що не порушували ПДР, вимагайте занести це в протокол і шукайте докази своєї невинності. Це можуть бути записи камер відеоспостереження, відеореєстратора, свідки події.

Признаватися, що випивав

У деяких людей алкоголь з крові може виводитися з крові довше ніж зазвичай. Тому якщо ви випивали, наприклад, позавчора, і визнаєте це, поліцейський вас може все рівно направити на медичний огляд, який покаже позитивний результат. Свою невинність потім буде важко довести. Тому якщо поліція запитує вас, чи вживали ви спиртні напої, завжди відповідайте «ні».

«Нариватися»

Деякі водії, коли їх зупиняє поліція, починають «гнути пальці», «тикати», погрожувати «зняти погони» і т.д. Це поганий метод спілкування з правоохоронцями. Так можна нарватися на неприємності. Поліцейський, можливо, зупинив вас формально, але після такого початку розмови він поставиться до вас з усією своєю принциповістю.

Вихвалятися знанням законів …

Буває, що водії, відчуваючи свою невинність в порушенні ПДР, починають це доводити поліцейському. При цьому вони посилаються на букви закону і на слова якогось юриста. Неправильний спосіб поведінки. Якщо ви вважаєте, що не порушували правил дорожнього руху – напишіть про це в протоколі.

Втім, іноді поліцейські визнають свої помилки. Але в тому випадку, якщо говорити з ними спокійно, без нервів і аргументовано.

Жарти в сторону

Мати почуття гумору – це дуже добре. А вміти доречно жартувати – ще краще. Поліцейські виконують свою роботу. Вони просто фізично не можуть підтримувати жартівливий темп розмови з кожним зупиненим водієм. Спілкуйтеся з поліцейськими шанобливо, спокійно, без лестощів, улесливості і жартів. Якщо він відпускає вас і бажає щасливої ​​дороги, просто побажайте йому гарного чергування.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.