Дім

ВАРТО ЗНАТИ: Як підготуватись на випадок, ящо все стане дуже погано… Все по пунктах.

Можна просто понадіятися, що все буде добре і всяке горе вам та вашу родину омине. Нехай так і буде, але у питаннях, що стосуються виживання краще перестаратись ніж недостаратись.

Ми повинні розуміти, що блекаут це не кінець світу, тому сильно панікувати не варто. Однак, якщо так трапиться і ваше місто на тривалий час охопить відсутність води і тепла, то ви маєте бути готов і до не тільки до виживання в таких умовах, а й до необхідності допомогти тим, хто в силу якихось обставин не може подбати про себе належним чином… Тай зрештою всі ми люди і повинні поступати по совісті.

Отже, як пережити блекаут із відносним комфортом: поради для тих, хто мислить стратегічно і готовий трохи витратитися:

👁 Світло: обзаведіться налобними ліхтариками із вбудованим акумулятором бажано для кожного члена сім’ї. Вони працюють довго, у них є червоне світло, щоб зберігати нічний зір. Свічки, запасні батареї та хімічні джерела світла (при розломі – до 10 години люмінесценції). Генератор, запас палива до нього, екофлоу.

👁 Каністра спирту та спиртівка. Користуватися лише на плиті! Для кип’ятіння 0,5 літра води – витрата близько 20 грам, на повній зарядці працює близько 40 хвилин.

👁Технічна вода у ванній. Від миття посуду відмовляємося, заощаджуємо воду, використовуємо одноразовий посуд.

👁 Приготування їжі. Термоси для їжі та рідини, сталеві вакуумні, довго утримують температуру.

👁 Гігієна. Сухий шампунь, вологі серветки та «сухий душ» (десяток варто тримати про запас).

👁 Тепло. Спальники, вовняні ковдри, каремати (вони зберігають тепло). Термобілизна та термошкарпетки – по дві пари на кожного члена сім’ї. Грілки, у тому числі хімічні.

👁 Якщо дуже холодно в будинку, то туристичний намет, розкладений посеред кімнати. Намет можна прогріти швидше, ніж приміщення, для цього достатньо свічки (дотримуйтесь обережності!).

👁 Їжа, яку легко готувати: вівсяні пластівці, не швидкого приготування, заварюються окропом. Цукати, родзинки, горіхи, насіння, сіль, сухі фініки, сушені апельсини, кокосова стружка до вівсянки. Вермішель-павутинка не вимагає варіння – просто 5 хвилин у окропі. Кус кус –10 хвилин в окропі, Нутові, горохові та чечевичні пюре. Цільнозернові сухі сніданки та молоко тривалого зберігання. Білий рис та гречка запарюються за 4 години без варіння. Сухі овочі, щоб не приїдалося, включаючи вже смажену, а потім сушену цибулю. Маленька пляшка гострого соусу. Цільнозернове печиво, на нього сир у тюбику або плавлений, джем, паштет із банки. Халва, цукерки та вафлі.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.