Події

В росії дають 10 років тюрми на підставі того що хтось підслухав розмову про фейки

Сьогоднішня звістка про першого обвинуваченого за фейки в росії, стала наче громом серез ясного неба, оскільки виявилось що 10 років можна отримати не лише за публічні висловлювання. Сталінський режим повертається у буквальному розумінні цього слова. І далі буде лише гірше.

Перший обвинувачений за статтею про «військові фейки», співробітник ГУ МВС Москви Сергій Клоков, розповсюдив недостовірну інформацію під час телефонної розмови, а не публічно в інтернеті, випливає з ухвали про порушення справи. Про це повідомляють опозиційні РосЗМІ.

При цьому судового дозволу на прослуховування розмов у справі немає, розповів у своєму телеграм-каналі адвокат Данило Берман, якого найняли родичі Клокова для його захисту.

Проте увійти до справи Берман не може. За його словами, йому перешкоджає у цьому слідчий комітет, а сам Клоков, який перебуває у спецприймачі на Петрівці, нібито відмовився від його послуг. При цьому письмової відмови Берман не бачив, і, за його відомостями, Клокову не дають реалізувати своє право на захист, на нього могли чинити фізичний чи психологічний тиск.

Раніше Пресненський суд відправив Клокова під варту на два місяці. Слідство вважає, що Клоков діяв за мотивами політичної та національної ненависті чи ворожнечі. Максимальна санкція цієї статті – від 5 до 10 років ув’язнення.

Крім Клокова, кримінальні справи за статтею про дискредитацію збройних сил (207.3 КК) були порушені стосовно блогерки Вероніки Білоцерковської, російського журналіста Олександра Невзорова, українського журналіста Дмитра Гордона, та ще кількох людей.

Дискредитацією російських збройних сил слідство вважає все, крім офіційних заяв міністерства оборони. Стати звинуваченим можна, якщо, наприклад, назвати «спеціальну військову операцію» війною чи вторгненням, або стверджувати, що від дій російської армії гинуть мирні жителі.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.