Минуле Подорожі

У степах Казахстану виявлено загадкові геогліфи, старші за єгипетські піраміди

Здавалося б, відколи супутникові знімки стали доступними кожній людині, допитливі уми вже заглянули в кожен куточок нашої планети і побачили все, що тільки можна. Проте, це далеко не так і попереду на нас чекає багато чого цікавого.

2007 року житель казахського міста Костанай, Дмитро Дей, переглядав супутникові знімки казахського степу через програму “Планета Земля”, і раптом натрапив на щось незвичайне. Неподалік великого населеного пункту Тараз, серед похмурого сірого степу він побачив величезні знаки. Ділянка степу була розмічена, наче зошит у клітинку. На цих осередках розташовувалися загадкові знаки.

Доки Дмитро не приїхав на місце і не побачив усе на власні очі, він до кінця не вірив, що ці знаки стародавні, але коли побачив їх на місцевості всі сумніви розсіялися. З землі вони виглядали немов звичайні пагорби, яких у степах вистачає, і тільки з висоти пташиного польоту стає видно їхню монументальну геометрію.

Тривалий час дослідник не міг домогтися належної уваги до своєї знахідки від вченої спільноти Казахстану. 

Він навіть створив та очолив дослідницький проект Turgay Discovery, але вчені та політики неохоче йшли на контакт. 

Тим часом Дмитро Дей продовжував ретельно вивчати супутникові знімки і треба сказати успішно. На сьогоднішній момент він виявив близько 260 незвичайних стародавніх об’єктів.

Тургайська трипроменева свастика. Розмір майже 100 метрів

Тоді ж, у 2007 році за власний кошт він профінансував археологічну експедицію. Головний археолог області Андрій Логінов, побачивши ці незвичайні земляні символи, сказав, що ні з чим подібним йому ще не доводилося зустрічатися. То були не типові курганні поховання, а щось інше. Вчені називають такі споруди об’єктами земляної архітектури.

З мертвої точки справа зрушила, коли про Тургайські петрогліфи дізнався професор Рональд Лапорт з Піттсбурзького університету. Він же підключив до цього дослідження інших своїх колег із різних університетів. З його допомогою вивчення Тургайської долини із космосу включено до дослідницької програми Міжнародної космічної станції.

Археологи з Вільнюського університету взяли проби ґрунту із загадкових земляних об’єктів і з’ясовували, що вік наймолодших символів близько 3000 років, найстаріших близько 8000 років, що робить їх старшими за єгипетські піраміди. 

Найближчим часом фахівці прогнозують розгадку цих таємничих стародавніх фігур.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.