Минуле

Топ-10 нерозгаданих таємниць минулого, які завели науку в тупикові дебрі

Ми звикли до того, що ми живемо у рацоінальному світі, в якому все має якесь логічне пояснення, але в дійсності відомі дуже конкретні факти, підтверджені речовими доказами, які жодна наука пояснити не може. Файна сторінка пропонує своїм читачам підбірку десяти найбільш кричущих таємниць минулого, які випадають з усіх шаблонів нормальної реальності.

10 Дамаська сталь

Цей метал надзвичайно сильний та міцний. У період 10-17 ст на мусульманському Сході з нього виготовляли зброю, що використовується в ближньому бою. Секрет виробництва дамаської сталі тримали в таємниці, точного опису технології не збереглося. До початку 17 ст. методика виробництва сталі була забута, відтворити її поки не вдалося.

9 Залізна колона (Індія)

Давня колона з заліза знаходиться в комплексі Кутб (Делі); споруда, зведена в період 402-415 рр, до сих пір не зіпсована корозією. Обставини створення колони і секрет її особливих властивостей досі не розгадані.

8 Кам’яні кулі Коста-Ріки

Ці кулі є рукотворними монолітними скульптурами. Діаметр їх різний, від декількох сантиметрів до двох з гаком метрів; вага каменів – до 15 тонн. Вперше кулі згадані в XIX в., Але точний їх вік, а також технології, що застосовувалися при їх створенні, невідомі.

7 Байгунські труби

Таємничі залізні труби були виявлені в 1966 р на горі Байгуншань, КНР. Їх вік понад 5 тисяч років, в ті часи залізо в Китаї ще не виплавляли. Є версія про інопланетне походження труб; аналіз їх мікроструктури виключив можливість причетності людей до їх створення. Також науковці схиляються до версії про природнє походження.

6 Антикітерський механізм

Цьому унікальному механізму, оснащеному циферблатом і стрілками, приблизно 2 000 років; його виявили в 1901 р на древньому затонулому судні. Прилад призначався для визначення часу, днів тижня, зодіакальних сузір’їв, місячних фаз, положення Сонця і Місяця.

Pазом із тим є оптимізм, оскільки зовсім нещодавно почала надходити інформація що відтворення даного механізму знаходяться на завершальній стадії. Надіємось вже найближим часом весь сучасний світ зможе осцінити наскільки просунутим був цей загадковий механізм.

5 Рукопис Войнича

Рукописний тест на 240 сторінках є кодекс, що відноситься приблизно до XV в. Автор, а також мову документа невідомі. Є версії, що це не більше ніж жарт залишився невідомим середньовічного дотепника.

4 Єгипетські мумії

Тютюн і кокаїн, виявлені в дев’яти муміях, воістину дивовижна знахідка. Особливо вражає той факт, що тютюн потрапив до Старого Світу після відкриття Америки Колумбом, тобто через два тисячоліття після поховання мумій.

3 Багдадська батарея

Батарея-це набір з трьох археологічних знахідок, виявлених одночасно. До судині з глини заввишки 14 см, датується II ст., Додаються залізний стрижень і циліндр з міді. Вважають, що це прообраз нинішньої батарейки.

2 Мумія гір Сан-Педро, США

Зріст знайденої в 1932 р жіночої мумії приблизно 40 см, орієнтовний вік покійної-65 років. Є версія, що дама належала до міфічних «маленьким людям» з індіанських легенд, проте, точно з’ясувати її походження неможливо: знахідка безслідно зникла …

1 Нан-Мадол

Це древній архіпелаг штучного походження, що представляє собою кілька штучних островів. Споруджений він був між 13-м і 16-м століттями. Вчені підрахували, що над його зведенням безперервно працювало безліч робочих протягом двох-трьох століть.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.