Наука

Телекінез: Науковці визнали, що зміщення предметів силою думки – не фокус а природна властивість людини

Коли людина пильно дивиться на коробку сірників і вона раптом починає рухатися по столу, це здається звичайним фокусом. Однак не варто поспішати з висновками, та ж людина може рухати коробку і під скляним ковпаком, що виключає будь-які махінації. Це не фокус, панове, а загадковий феномен телекінезу.

СИЛА ДУМКИ РУХАЄ ПРЕДМЕТИ

Здатність людини впливати силою думки на предмети, живу і неживу матерію називають телекінезом. Нерідко до телекінезу відносять лише здатність викликати пересування фізичних предметів силою свідомості, але це окремий випадок ширшого феномена. Дослідниками помічено, що телекінез, як і інші надздібності, нерідко проявляється у людини після сильних стресів, травм, серйозних захворювань, ударів струму або блискавки.

Інформація про феномен телекінезу з’являється переважно з XIX століття. Наприклад, Деніел Хьюм, в основному відомий своєю здатністю до левітації, навіть будучи пприв’язаним, змушував пересуватися чи ширяти над столом різні предмети. Відомий викривач шарлатанів англійський учений Вільям Крукс намагався знайти у цьому елементи фокусу чи зухвалого шахрайства, але після низки експериментів змушений був визнати існування феномена.

У першій половині ХХ століття інтерес вчених до телекінезу знизився майже нуля. Його відродження почалося наприкінці 50-х років, а нашій країні він виник у зв’язку з феноменом Нінель Кулагіної. Не всі, хто читав про цю чудову жінку, знають, що вона ще в юному віці пішла на війну, воювала, отримала тяжке поранення та перенесла низку складних операцій. Можливо, саме через поранення та його наслідки у Кулагіної відкрилися здібності, які зробили її знаменитістю всього Радянського Союзу.

ФЕНОМЕН НІНЕЛІ КУЛАГІНОЮ

Нінель Кулагіна (1926—1990) нічим не вирізнялася серед радянських жінок, вона була рядовою домогосподаркою, але випадково надздатності, що відкрилися у неї, цілком змінили її життя. Наприкінці 60-х років перші чорно-білі фільми, що демонструють досліди за участю Нінель Кулагіної, вразили західних учених і викликали справжнісіньку сенсацію.

Кулагіна неодноразово демонструвала володіння феноменом телекінезу. Це давалося їй досить важко і вимагало від жінки напруження всіх сил. Зазвичай їй потрібно було від кількох хвилин до години, щоб предмети починали рухатися волею зусиль її мозку. Бувало, що досліди їй зовсім не вдавалися, за напругу всіх сил вона розплачувалась сильними нападами головного болю, нудотою та блюванням.

Феномен Кулагіної вивчали майже чотири десятки вчених, включаючи двох нобелівських лауреатів. Закордонний дослідник Ларі Кеттлкемп у своїй книзі «Investigating Psychics» написав, що Нінель Кулагіна не раз демонструвала здатність пересувати статичні предмети, змінювати траєкторію об’єктів, що рухаються, відокремлювати у воді жовток від білка розбитого яйця, силою думки залишати образи.

А що думали про здібності цієї визначної жінки наші вчені? Після численних експериментів вони дійшли висновку, що телекінез, що демонструється Кулагіною, не є ні фокусом, ні обманом, таким чином, заперечувати існування цього явища наука не може. Проте радянським ученим не вдалося дати феномену якесь обгрунтоване наукове пояснення.

Як свого часу розповів академік Ю. Б. Кобзарєв, який брав участь у експериментах Кулагіної, спочатку виникло припущення, що рухати предмети їй допомагає наявність сильного електростатичного поля. Проте стрілка електростатичного вольтметра, який підготували для наступного експерименту, у його ході навіть не здригнулася.

З’явилася гіпотеза, що Нінель Сергіївна може впливати на предмети силами поля акустичної природи. У ході дослідів підготовлений конденсаторний мікрофон одразу виходив з ладу, а ось керамічний мікрофон працював справно. Академік Кобзарєв розповів в одному з інтерв’ю: «Під час пересування сірникової коробочки він видавав безладні імпульси з дуже крутими фронтами. Руки Кулагіної випромінювали ультразвук! Це було великим відкриттям, яке буквально вразило нашу уяву».

Кулагіна володіла не тільки телекінезом, а й пірокінезом, наприклад, вона могла своєю рукою нагріти до почервоніння шкіру іншої людини, просто тримаючи її поряд з нею або злегка торкаючись її. Одного разу, щоб відсікти можливий вплив на експеримент зовнішніх електромагнітних сил, Кулагін помістили в металевий бокс, де вона змогла відокремити мічений сірник від загальної маси сірників, при цьому всі сірники знаходилися під скляним ковпаком.

Найважчим предметом, який Нінель Сергіївна змогла перемістити, був 380-грамовий графин. Вже наприкінці 80-х Нінель Кулагіна втратила свій дар, не виключено, що причиною цього, як і послаблення її здоров’я, були численні експерименти, що вимагають від неї великої напруги сил.

МЕХАНІЗМ ФЕНОМЕНУ ТЕЛЕКІНЕЗА

На даний момент велику увагу вивченню феномену телекінезу приділяють у Прінстонському університеті (США). Дослідженнями керує професор Роберт Джан. Тут уже провели тисячі дослідів за участю сотень чоловіків та жінок різного віку.

Перед однією із сформованих вченими груп було поставлено завдання подумки впливати на коливання маятника, що знаходиться під прозорим ковпаком із пластику. П’ятьом із цієї групи вдавалося надавати таку дію, причому на досить великій відстані й у будь-який час. А ось інші здійснити подібне могли лише в окремих випадках.

Досліди, проведені із застосуванням електронних генераторів випадкових чисел, також показали, що сила думки може впливати на їх показання: наприклад, задумані випробуваними числа випадали частіше за інші. В інтерв’ю британській газеті “Дейлі телеграф”

Роберт Джан прямо сказав: “Ми вважаємо, що знайшли незаперечний доказ реальності цього загадкового явища”.

Тепер вченим залишилося визначити механізм, що дозволяє думки впливати на предмети та процеси, що протікають. Роберт Джан вже запропонував розроблену ним концепцію квантово-механічної взаємодії свідомості із фізичними системами. 

Друзі, наша команда створила чудовий проект і нам життєво необхідна ваша підтримка: будь ласка, підпишіться на канал у телеграмі і ви зможете насолодитися зокрема цікавими статтями, які пубілкуватимуться лише там.

Не лякайтеся, підписників ще зовсім мало, ми віримо, що зможемо створити свою велику команду поціновувачів цікавого і прекрасного. Цінуємо кожного, окреме спасибі всім, хто підпишеться!

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.