Еокологія

Справи кепські. Рівень вуглекислого газу в атмосфері до 2025 року стане вище, ніж за останні 3,3 млн років

Дослідники з Великобританії підрахували, що до 2025 року в атмосфері Землі зосередиться максимальна кількість вуглекислого газу. Це призведе до критичного підвищення температури і танення льодовиків.

До 2025 року рівень вмісту вуглекислого газу (CO2) в атмосфері буде вище, ніж в найтепліший період за останні 3,3 млн років. Про це стало відомо завдяки новому дослідженню Саутгемптонського університету (Великобританія), опублікованому в журналі Nature Scientific Reports.

Група вивчила хімічний склад крихітних скам’янілостей, зібраних з глибоководних океанських відкладень Карибського моря. Вони використовували їх склад для реконструкції концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі в пліоценового епоху, близько 3 млн років тому, коли температура на планеті була на 3° C вище, ніж зараз. При цьому полярні крижані шапки були більші, а рівень Світового океану – вище.

Дослідники виявили, що в найтепліший період пліоцену в атмосфері можна було виявити від 380 до 420 частин вуглекислого газу на мільйон. Це схоже на сьогоднішній показник, який становить 415 частин на мільйон, що показує – ми вже знаходимося на рівні, який в минулому викликав значне танення і підвищення рівня моря. Згідно з підрахунками вчених, до 2025 року людство перевищить показник, який був рекордним останні 3,3 млн років.

Вчені раніше вже намагалися зрозуміти, чому Земля поки не досягла температури рівня пліоцену. Однак тепер їх висновки полягають в тому, що для цього потрібно ще 5 років. Дослідники відзначають, що клімату ще потрібно деякий час, щоб рівень вуглекислого газу збільшився, що поведе за собою ланцюжок вкрай несприятливих подій, пов’язаних з підвищенням температури.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела. Роміщення цієї публікаці на інших сайтах без відкритого активного посилання на LikeMe заборонено.